Zasady korzystania z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej

od 1 października 2017 r.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:

- w warunkach ambulatoryjnych,

- w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),

- telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

- nagłego zachorowania;

- nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny
  uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;

- gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Od 1 października 2017 r. nocną i świąteczną opiekę zdrowotną na terenie powiatu gostynińskiego realizuje:

ARION MED SP. Z O. O. W LUBLINIE

GORZEWO, UL. KRUK 5

(24) 236-09-50;

662-563-056

Adresy i telefony placówek nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na Mazowszu (pdf) - pobierz

Informacja pochodzi ze strony Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Odwiedzin wszystkich: 2721981