50-lecie pożycia małżeńskiego

50-lecie pożycia małżeńskiego

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Tak było również 22 lutego 2020 r. Szkole Podstawowej w Emilianowie, gdzie miała miejsce niecodzienna uroczystość Złotych Godów 13 par małżeńskich z terenu Gminy Gostynin. 

Złote Gody, czyli 50 lat pożycia małżeńskiego, świętowali:

Leokadia i Leszek Święccy

Barbara i Zdzisław Marszał

Ewa i Władysław Kruk

Teresa i Stanisław Subocz

Alina i Henryk Sarniak

Anna i Benedykt Syska

Danuta i Kazimierz Kieszkowscy

Lilina i Edward Niteccy

Jadwiga i Wiktor Krukowscy

Barbara i Zdzisław Szcześni

Lilian i Jan Brzezińscy

Eugeniusz i Marianna Wiktorscy

Czesława i Czesław Bieńkowscy

Jubilatom, w dniu ich święta, towarzyszyli członkowie najbliższej rodziny. Ponadto w uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gostyninie Maria Rendzikowska, przewodniczący Rady Gminy Gostynin Kamil Balcerzak, Sekretarz Gminy Gostynin Marzena Bulińska,  dyrektor Szkoły Podstawowej w Emilianowie Marzena Kozłowska oraz kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Gostynin Krzysztof Czerwiński.

Jubileusz rozpoczęły w przepięknie zorganizowanej scenografii uczniowie Szkoły Podstawowej w Emilianowie prezentując program  słowno-muzyczny. Szanownych Jubilatów przedstawiła prowadząca uroczystość Maria Rendzikowska. Kamil Balcerzak w imieniu Rady Gminy Gostynin skierował kilka ciepłych słów do dostojnych Jubilatów gratulując wspólnie przeżytych lat i w szczęściu i zdrowiu kolejnego spotkania przy obchodach Diamentowych Godów.

Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński w swoim przemówieniu podkreślił słowa przysięgi: „Dopóki śmierć nas nie rozłączy”…. Aby móc doczekać tak pięknego Jubileuszu jakim są Złote Gody, trzeba szczególnego zrozumienia, tolerancji, a przede wszystkim wielkiej miłości. Bowiem miłość, jak mówił Apostoł: „wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.

Pan Wójt życzył bohaterom sobotniej uroczystości długich i pogodnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w niegasnącej miłości otoczenia najbliższych. 

Jubilaci otrzymali medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, okolicznościowe dyplomy oraz bukiety kwiatów.

Miłość, szacunek, oddanie, kompromisy. Chwile radosne i smutne. Wspólny dom, rodzina, dzieci i wnuki. Tylko nieliczni mogą pochwalić się tak długim stażem małżeńskim, dlatego też złotym parom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia, pomyślności i spokoju. Długoletnie pożycie małżeńskie szacownych Jubilatów dowodzi, iż mimo upływu czasu, pędu otaczającego nas świata, sukcesów i porażek, jakie spotykają nas w życiu, rodzina jest najważniejszą przystanią, do której zawsze powinniśmy powracać…

Wszystkim dostojnym Jubilatom jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy!

Data dodania 03 marca 2020

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij