Komunikat w sprawie segregacji odpadów

Szanowni Mieszkańcy Gminy Gostynin

Wójt Gminy Gostynin przypomina, że od 1 stycznia 2020 r. w Gminie  Gostynin  obowiązuje jednolity system segregacji odpadów (JSSO), w związku z tym wszyscy właściciele nieruchomości, zobowiązani są do selektywnego zbierania odpadów komunalnych, które powinny spełniać warunek  pozyskania surowców o jak najlepszej jakości, z podziałem na:

Papier
Szkło
Metale i tworzywo sztuczne
Bioodpady
• Pozostałości z sortowania.

W związku z obowiązkiem segregacji odpadów, pojęcie odpady zmieszane zostało zastąpione pojęciem segregacja i pozostałości z segregacji.

Nie dopuszcza się zbierania i oddawania odpadów zmieszanych.

Data dodania 20 maja 2020