UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE XXI OGÓLNOPOLSKIEGO PLENERU MALARSKIEGO „U WÓJTA”

W niedzielę 30 sierpnia 2020 r. w Neoklasycystycznym Pałacu w Lucieniu odbyło się zakończenie XXI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „U Wójta” połączonego z warsztatami plastycznymi dla młodzieży.

Uroczyste zakończenie otworzył Cezary Szymczak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem.

O godzinie 15:30 Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński wraz z komisarzem pleneru Mają Wojnarowską otworzyli wernisaż malarstwa tworzonego podczas pleneru i warsztatów.

Następnie Wójt Gminy Gostynin podziękował artystom i uczniom za uczestnictwo w plenerze oraz pogratulował pięknych prac, które wzbogacą zbiory Gminy Gostynin.

Podczas trwania imprezy Panie ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Bielawy – Zwoleń częstowały uczestników imprezy słodyczami.

Punktem kulminacyjnym był „Festiwal Operowo – Operetkowy na Mazowszu” w wykonaniu Beaty Wardak oraz jej gości. Wydarzenie prowadził aktor i śpiewak Maciej Tomaszewski. Arie i pieśni z całego świata wykonali artyści (Michał Romanowski, Kim Ae-Ran, Aleksandra Hofman, Maciej Tomaszewski, Karolina Wiewióra, Stanisław Młyński, Mateusz Tomaszewski) przy akompaniamencie La Boheme de Varsovie.

Data dodania 01 września 2020