„WOLNI OD UŻYWEK – UZALEŻNIENI OD SPORTU”

Klub Sportowy Błyskawica Lucień zrealizował zadanie z zakresu zdrowia publicznego pod nazwą „Wolni od używek – uzależnieni od sportu” w ramach budżetu otrzymanego z Gminy Gostynin, którego beneficjatem projektu była grupa mieszkańców Gminy Gostynin podzielona na młodzież i dorosłych. Grupy były zróżnicowane wiekowo i liczebnie oraz koedukacyjne.

W pierwszym etapie został przeprowadzony zajęcia grupowe w oparciu o opracowany przez Panią Beatę Sikorę program z zakresu profilaktyki uzależnień „KŁAMSTWO - CAŁA PRAWDA O UZALEŻNIENIACH”. Program składał się z modułu dla dzieci i modułu dla dorosłych. W sumie objętych nim zostało 50 osób: 30-cioro dzieci w wieku 10 – 15 lat oraz 20-cioro dorosłych. Spotkania miały charakter wykładowo – warsztatowy.

W kolejnej fazie prowadzone był zajęcia z zakresu gry w piłkę nożną, które odbywały się na boiskach typu orlik  i były prowadzone były przez wykfalifikowanego trenera. W programie zajęć, znalazły się między innymi: zadania ruchowe, samodzielne organizowanie gry w piłkę, gry bieżne i chwytne, wszechstronne zadania ruchowe z piłką, wielostronna i kreatywna koordynacja ciała, formy turniejowe w piłce nożnej, nauka umiejętności poprawnego prowadzenia piłki).

Ostatnim etapem zadania był turniej piłki nożnej, który został rozegrany 21 listopada na Hali MOSiR w Gostyninie. Rywalizowało w nim dwanaście zespołów podzielonych na trzy grupy uwzględniające wiek beneficjentów. Zawody toczyły się pod bacznym okiem wykfalifikowanego sędziego piłkarskiego, na obiekcie znajdowała się również opieka medyczna, a za sprawy techniczne odpowiedzialny był spiker.

Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Dla biorących udział w zawodach przewidziany był posiłek oraz napoje regeneracyjny.

Poniżej prezentujemy klasyfikację  końcową poszczególnych grup:

Grupa 2011-2007

1. Mazur Gostynin