Nasza Gmina wolna od ptasiej grypy

Wójt Gminy Gostynin informuje, że w dniu 16 stycznia 2021 r. zostało opublikowane Rozporządzenie nr 2/2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Płocku uchylające Rozporządzenie nr 1/2020 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Płocku w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gostynińskiego. - treść Rozporządzenia

Tym samym od dnia 19 stycznia 2021 r. zostały zniesione środki obowiązujące na podstawie ww. rozporządzenia z dnia 11 grudnia 2020 r. wprowadzone w związku ze zwalczaniem grypy ptaków na terenie powiatu gostynińskiego.

Mając jednak na względzie stałe zagrożenie wystąpienia grypy ptaków przypomina się wszystkim hodowcom drobiu o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i przestrzeganiu zasad bioasekuracji przy obsłudze drobiu, minimalizujących ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa.

Data dodania 19 stycznia 2021