XIII GMINNE DOŻYNKI EKOLOGICZNE

XIII GMINNE DOŻYNKI EKOLOGICZNE

TO JUŻ (PIĘKNA) HISTORIA…

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy i Sympatycy Gminy Gostynin, wszyscy Zacni przybyli na XIII Gminne Dożynki Ekologiczne w Solcu.

Już kilka dni minęło od wspólnego świętowania, ale cały czas sięgamy pamięcią do tego co miało miejsce w sobotę 28 sierpnia 2021 r. Mamy cichą nadzieję, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie czy to od strony kulinarnej, czy muzycznej, czy tej związanej z zabawą i towarzyszącymi atrakcjami. Dlatego bardzo Wam wszystkim dziękujemy za uczestnictwo we Mszy Świętej dziękczynnej, jak również w części oficjalnej, artystycznej i rozrywkowej.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wysiłek, trud, serce i zaangażowanie jakie zostało włożone w uroczyste zorganizowanie tegorocznego Święta Plonów. Zorganizowanie takiej uroczystości wymagało dużego nakładu pracy, dlatego też chcielibyśmy bardzo mocno, najserdeczniej podziękować wszystkim tym, którzy w sposób bezinteresowny zaangażowali się w przygotowanie dożynek. 

Przede wszystkim dziękujemy Opatrzności Bożej za dar pięknej pogody, dzięki której mogliśmy obyć się bez parasoli czy płaszczy przeciwdeszczowych. 

Pięknie dziękujemy Czcigodnym Kapłanom: Księdzu Dziekanowi Krzysztofowi Jończykowi, Proboszczowi Parafii pw. Św. Marcina w Gostyninie za celebrację Najświętszej Ofiary i modlitwę w intencji rolników oraz Księdzu Proboszczowi Parafii pw. Św. Wojciecha w Solcu Sławomirowi Buńkowskiemu za współcelebrę Mszy Świętej, za wygłoszoną homilię, ale przede wszystkim za pomoc w przygotowaniu liturgii.

Bardzo dziękujemy Starostom i Asystentom Dożynek, Panu Maciejowi Szkopińskiemu, Pani Małgorzacie Cichockiej, Panu Przemysławowi Kodłubaj, Pani Jolancie Sarniak. To właśnie do Was należał najważniejszy punkt uroczystości – przekazanie chleba dożynkowego. Oby nigdy nikomu go nie zabrakło.

Najserdeczniej dziękujemy wszystkim występującym, zwłaszcza tym najmłodszym, dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Władysława St. Reymonta w Solcu oraz Szkoły Podstawowej w Lucieniu, nauczycielom i rodzicom, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie dożynkowej akademii. 

Dziękujemy Gminnemu Chórowi „Vox Cordis” pod batutą Pani Katarzyny Lisickiej przy akompaniamencie Pana Macieja Bieńka oraz Gminnej Orkiestrze Dętej „Foxodeon” pod dyrekcją Pani Katarzyny Lisickiej za uświetnienie Mszy Świętej Dożynkowej, poprowadzenie korowodu i wspaniałe koncerty w części artystycznej. 

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lucieniu Ilonie Dan oraz Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku Pawłowi Pilichowiczowi za organizację przygotowania przepysznej dożynkowej grochówki. 

Podziękowania składamy Pracownikom Szkoły Podstawowej w Lucieniu za życzliwość oraz poświęcony czas na przygotowanie miejsc noclegowych dla zespołów muzycznych z Agencji Artystycznej Disco Stars. 

Dziękujemy wszystkim Pocztom Sztandarowym ze szkół z terenu Gminy Gostynin.

Najniższe ukłony dla Stanicy Harcerskiej Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Gorzewie oraz Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego w Łącku za przychylność i wzorową współpracę.  

Słowa podziękowania składamy na ręce Kierownikom i Pracownikom wszystkich referatów Urzędu Gminy Gostynin.

Słowa najszczerszych podziękowań oraz niskich ukłonów kierujemy pracownikom Gminnego Zakładu Komunalnego w Solcu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie oraz Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem, za nieocenioną pomoc w przygotowaniach, zwłaszcza w tych „drobnostkowych” wbrew pozorom niełatwych, wymagających dużej cierpliwości i staranności w szczegółach.

Bardzo mocno dziękujemy całej załodze Agencji Eventowej Recon z Płocka na czele z menagerem Panem Krystianem Wodzyńskim. To dzięki Wam mogliśmy usłyszeć niezapomniane brzmienia wszystkich wykonawców w awangardzie mega gwiazdy wieczoru oraz raczyć się pyszną kiełbaską i kaszanką z grilla. Dziękujemy za profesjonalną obsługę grillową.

Wielkie dzięki kierujemy pod adresem Pana Andrzeja Gontarka za wyczynową rolę konferansjera części oficjalnej i artystycznej. Tembr głosu, barwa, dynamika, artykulacja i mistrzowska prezencja sprawiły, że na każde przemówienie czy występ artystyczny czekało się z niecierpliwością i dreszczem emocji.

Z całego serca dziękujemy wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeniom z terenu Gminy Gostynin za przygotowanie rekordowej ilości stoisk z niezliczoną ilością potraw regionalnych. Bez Was, drogie członkinie i drodzy członkowie kulinarnych, społecznych organizacji, nasze Święto Plonów nie miałoby tak bogatej oprawy!  Tym samym pięknie dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie na Tradycyjny Wieniec Dożynkowy, których wszystkich było 7 oraz w Konkursie na Najlepszą Nalewkę Gminy Gostynin w liczbie 37! W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim członkom komisji konkursowych za ciężką, ale owocną pracę.

Ogromnie dziękujemy wszystkim Sołtysom Sołectw Gminy Gostynin, a w szczególności Sołtys Sołectwa Solec - Wrząca, Pani Ewie Michalskiej za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu terenu dożynkowego i dekoracji powitalnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim służbom mundurowym, Prezesom i Strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Gostynin, Pocztom Sztandarowym OSP na czele z Komendantem Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gostyninie Panem Kamilem Balcerzakiem, Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie za pomoc w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu dożynek.

Przepięknie dziękujemy Agencji Ochrony Viper w Gostyninie za najwyższy poziom zapewnienia bezpieczeństwa w czasie występów zespołów, gwiazd wieczoru i na całym terenie dożynkowym.

Przeogromnie dziękujemy Radnemu Powiatu Gostynińskiego Panu Andrzejowi Krzewickiemu za udekorowanie sceny dużą ilością przepięknych słoneczników, dzięki którym każde przemówienie i występ były przepełnione blaskiem i piękną barwą. 

W tym miejscu dziękujemy również Panu Stanisławowi Augustyniakowi, lokalnemu rzeźbiarzowi za elementy dekoracji sceny w postaci własnoręcznie wykonanych rzeźb- figur.

Serdecznie dziękujemy Mazowieckiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Warszawie na czele z Panią Kierownik Delegatury w Płocku Marleną Mazurską za organizację szczepionkobusa w ramach akcji #szczepimy się przeciw Covid-19.

Bezgranicznie dziękujemy Agencji Muzycznej DISCO STARS na czele z menagerem  Panem Jerzym Chomentowskim oraz zespołom Band Hadżi, Rizer, Golden Eye, Silver Dance, Exclusiv Boys, Angie (Angelika Gramont) za fantastyczne show i wspaniałe występy. Dziękujemy również tancerkom z Bling Dance Show, które poderwały zgromadzoną publiczność do zabawy i rozgrzały do czerwoności.

Słowa wdzięczności kierujemy do nieocenionej, niezawodnej, łączącej pokolenia, znanej dziennikarki i prezenterki telewizyjnej - Pani Zofii Czernickiej za cudowne poprowadzenie programu artystycznego. 

Nadzwyczajnie dziękujemy Zespołowi SOLEO za cudowne brzmienia i wspaniałe emocje. To był wielki zaszczyt gościć takich gości na naszej scenie.

Szanowni Państwo, przysłowiową "kropkę nad i" postawił Zespół Muzyczny ORFEO, który w sposób profesjonalny i zawodowy zapewnił oprawę muzyczną zabawy tanecznej pod chmurką. Grupa ORFEO jest jak najbardziej godna polecenia na wszystkie imprezy okolicznościowe. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. Wielkie dzięki!

Jeszcze raz najmocniej dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji XIII Gminnych Dożynek Ekologicznych, a byli nimi: Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Gostynin, Energy5 Sp. z o.o. Studio Garaż, Alior Bank Oddział w Gostyninie, BNP Paribas – Bank zmieniającego się Świata Oddział w Gostyninie, Bank Spółdzielczy w Gostyninie Grupa BPS, Usługi Transportowo – Handlowe Stanisław Janiszewski, „Dubimex” Zakład Przetwórstwa Mięsa Sp. j. Zygmunt Dubielak w Gostyninie , Przedsiębiorstwo Rolno – Spożywcze „Dubielak” Dariusz Dubielak w Gostyninie, Art-Pak Halina Kondzielewska, IZOLBET Sp. z o.o., P.H.U. Majster Gostynin Wit Jarzyński, Tillmann Wellpappe Sp. z o.o. w Gostyninie, BILDOM Sp. z o.o., Browar Gostynin.

Podziękowania składamy partnerom gostynin.info, gostynin24, Radiu Disco Party oraz TV Disco Stars za objęcie patronatem medialnym.

Dziękujemy znakomitym Gościom, którzy zechcieli uczestniczyć w tak ważnym i pięknym święcie polskiej wsi. 

Podziękowania kierujemy również do Wystawców za współpracę oraz zaangażowanie w tak ważne dla Gminy przedsięwzięcie.

Wszystkim za wszystko bardzo dziękujemy i zapraszamy do współpracy. Jeśli kogoś pominęliśmy to bardzo przepraszamy. Jesteśmy dumni, że dzięki dobrej współpracy Święto Plonów stało się prawdziwym wyrazem wdzięczności za trud rolniczy. Wierzymy, że dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi tegoroczne Dożynki stały się wspaniałą okazją do dziękczynienia za cały rok pracy rolników oraz do radosnego świętowania. 

Dzielmy się wiarą jak chlebem, dzielmy się chlebem z każdym człowiekiem, który został stworzony na obraz i podobieństwo Boga Wszechmogącego.

 Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie i kłaniamy się nisko 

Z wyrazami wdzięczności

Wójt Gminy Gostynin

Rada Gminy Gostynin

Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białemzdjęcie