NOMINACJA – MODERNIZACJA ROKU & BUDOWLA XXI W.

Gmina Gostynin otrzymała NOMINACJĘ DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

MODERNIZACJA ROKU & BUDOWLA XXI w.

obiektu

Zrzut ekranu 2023-02-17 115804

Sport to zdrowie - żeby jednak wysiłek fizyczny realnie przyczynił się do poprawy samopoczucia, powinien być wykonywany regularnie. Od dnia 23 marca 2022 roku problemów z regularną aktywnością fizyczną nie mają uczniowie Szkoły Podstawowej w Sierakówku, bo tam oddano do użytku nową salę gimnastyczną.
Zadanie pod nazwą „Rozbudowa z przebudową budynku szkoły podstawowej w Sierakówku o salę gimnastyczną z zapleczem wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu” było dla gminy wyzwaniem, które zakończyło się sukcesem i nowoczesny, dobrze wyposażony obiekt sportowy pozwala wspierać dzieciaki w ich rozwoju fizycznym i intelektualnym.
Sala gimnastyczna o wymiarach 13/25 i wysokość 8 m wyposażona jest w zaplecze sportowe, higieniczno-sanitarne oraz pokój nauczyciela WF. Zajęcia mogą być prowadzone w zakresie takich dyscyplin sportu jak: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna i ogólne zajęcia sportowe.
Sala gimnastyczna posiada wszystkie elementy wyposażenia warunkujące użytkowanie jej zgodne z przeznaczeniem. Całość jest wyposażona w nowoczesną, wydajną wentylację mechaniczną i jest dostępna dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Dnia 10 listopada 2022 r. w piękną historię szkoły wpisało się uroczyste otwarcie nowej części szkoły.

Data dodania 17 lutego 2023