Ekologiczny Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Białotarsku

W dniu 14 czerwca 2023r. odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku.

Dyrektor Szkoły, Pan Paweł Pilichowicz, powitał przybyłych gości miedzy innymi panią Magdalenę Grodecką - dyrektora Wydziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Płocku, pana Rafała Chojnackiego - doradcę Energetycznego Zespołu Doradców Energetycznych Wydziału Zamiejscowego w Płocku, pana Pawła Goliszka - zastępcę Wójta Gminy Gostynin, panią Renatę Kędzierską - przewodniczącą Rady Gminy Gostynin.

W programie przewidziano wiele atrakcji: koło fortuny z nagrodami, stanowisko sadzenia roślin antysmogowych, eko pokój zagadek, bomby nasienne -kule z gliny i ziemi, stanowiska eksperckie o ekologii, eko VR - udział w cyfrowej wspinaczce, OZE stanowisko edukacyjne - wiatrownie i ich wykorzystanie przy wytwarzaniu prądu, eko biżuteria - tworzenie niepowtarzalnych naszyjników i bransoletek przy użyciu resztek różnobarwnych tkanin bawełnianych, pozyskanych z recyklingu, eko ramki do zdjęć, gra puzzle XXL - w których po ułożeniu wszystkich elementów powstaje eko miasto, gra planszowa XXL - w trakcie zabawy uczestnicy poszerzają swoją wiedzę na temat ochrony powietrza, segregacji,  bioróżnorodności lub wody , zamki dmuchane, ekologiczny twister oraz ekologiczny poczęstunek.

Gmina Gostynin otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 000 zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na organizację Ekologicznego Pikniku Rodzinnego w miejscowości Białotarsk. Został on również objęty honorowym patronatem Minister Klimatu i Środowiska - Anny Moskwy.

piknik 1

Data dodania 15 czerwca 2023