Jubileusz 30-lecia organizacji obozów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Gostynin

11 sierpnia br. na terenie OSP w Sierakówku odbyła się uroczystość jubileuszu 30-lecia organizacji obozów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Gostynin.

Uroczystość rozpoczęła sie meldunkiem, który złożył dowódca uroczystości asp. Kamil Balcerzak na ręce Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej - nadbryg. Jarosława Piotrowskiego. Komendant dokonał również przeglądu zgromadzonych pododdziałów. Kolejnym punktem uroczystości było uroczyste wciągnięcie flagi na masz oraz został odegrany hymn państwowy.

Wójt Gminy Gostynin przywitał wszystkich przybyłych gości, wśród których znaleźli sie:

nadbryg. Jarosław Piotrowski - Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP w Warszawie,

Pan Jacek Sokołowski - Doradca Komendanta Głównego PSP,

ks. kan. Andrzej Rutkowski - Dziekan Dekanatu Gostynińskiego - Powiatowy Kapelan Strażaków,

Pani Maria Wróblewska - Wicestarosta Powiatu Gostynińskiego,

st. bryg. Mariusz Ostrowski - Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie,

dh Karol Podleśny - Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP w Warszawie - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyninie,

mł. insp. Robert Koper- Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie,

Pani Renata Kędzierska - Przewodnicząca Rady Gminy Gostynin,

Pan Pawł Kalinowski - Burmistrz Miasta Gostynina,

Pan Krzysztof Woźniak - Wójt Gminy Pacyna,

Pan Jacek Liziniewicz - Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin,

dh Jerzy Olejnik - Były Dyrektor Biura Terenowego w Płocku ZOW ZOSP RP w Warszawie,

Pani Marzena Bulińska - Sekretarz Gminy Gostynin wraz z pracownikami urzędu,

Prezesi i Naczelnicy jednostek OSP z terenu gminy wraz z pocztami sztandarowymi,

Członkowie kadry 30-tu obozów MDP,

Uczestnicy 30-tego obozu MDP.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości i oficjalnym otwarciu jubileuszu, głos oddano Komendantowi 30-tego obozu dh Sławomirowi Staneckiemu, który odczytał rozkaz specjalny z którego dowiedzieliśmy się, że tegoroczny obóz z wynikiem pozytywnym ukończyło 35 członków MDP, wszyscy uczestniczy otrzymali również pierwszą odznakę MDP (brązową lub srebrną).

st. kpt. w st. spocz. Robert Piekarski rozpoczął koleiny etap uroczystości od przedstawienia, krótkiego rysu historycznego wszystkich 30-tu obozów.

Następnie Wójt Gminy Gostynin - Edmund Zieliński (Prezes ZOMG ZOSP RP w Gostyninie) wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Gostynin - Renatą Kędzierską (Wiceprzewodniczącą Kapituły Odznaki) wręczyli pierwsze historyczne Odznaki "Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Gostynin".

Przyszedł również czas podziękowań dla osób i instytucji wspierających organizacje dotychczasowych obozów a następnie wszystkich członków obozowej kadry organizowanych na przestrzeni lat.

Po wystąpieniach zaproszonych gości, odprowadzeniu pocztów sztandarowych a także meldunku o zakończeniu apelu, przyszedł czas na ostatni element - pokaz ćwiczenia bojowego przygotowanego przez członków tegorocznego obozu MDP.

Data dodania 16 sierpnia 2023