Ponad 11 milionów promesy dofinansowania na inwestycje w Gminie Gostynin

Wójt Gminy Gostynin z przyjemnością informuje, iż Gmina Gostynin otrzymała kolejne dofinansowania w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na realizację  następujących zadań:

1.       „Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w m. Krzywie i w m. Kozice”

W ramach zadania przewidziano:

-  „Przebudowę i rozbudowę stacji uzdatniania wody w m. Krzywie”  w zakres robót wchodzi:

przebudowa budynku stacji uzdatniania wody, wymiana instalacji i urządzeń technologicznych, wymiana instalacji elektrycznej wraz z montażem agregatu, budowa dwóch zbiorników wody czystej, remont i modernizacja studni nr 1 i nr 2, montaż wewnętrznych i zewnętrznych instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych, montaż wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej oraz ogrzewania budynku SUW, wykonanie dojść i dojazdów do obiektów SUW.

-  „Przebudowę i rozbudowę stacji uzdatniania wody w m. Kozice” w zakres robót wchodzi:

przebudowa budynku stacji uzdatniania wody, rozbudowa instalacji technologicznych, budowa dwóch zbiorników wyrównawczych wody czystej, budowę sieci i zewnętrznych instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych wraz z siecią kanalizacji technologicznej, budowa i przebudowa wewnętrznych i zewnętrznych instalacji elektroenergetycznych, likwidacja otworu studziennego S2 i wykonanie otworu studziennego S2a.

Kwota dofinansowania z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład wynosi 8 000 000,00 zł.

plakat 1

2.       „Remont zabytkowego budynku szkoły w Lucieniu”

W ramach zadania przewidziano:

-  wymianę, będącej w bardzo złym stanie technicznym i wizualnym, drewnianej stolarki okiennej wraz z drewnianymi parapetami i podokiennikami,

-  częściową wymianę i częściowy remont, będącej w bardzo złym stanie technicznym i wizualnym, drewnianej stolarki drzwiowej (drzwi wewnętrzne i zewnętrzne),

-  remont  drewnianych, będących w złym stanie technicznym i wizualnym, podłóg oraz drewnianych schodów wewnętrznych,

-  remont będącej w złym stanie technicznym i wizualnym, elewacji budynku.

Powyżej wymienione działania przyniosą wielorakie korzyści nie tylko dla samego zabytku, ale także dla społeczeństwa.  Dbanie o zabytki jest konieczne, aby dziedzictwo kulturowe przetrwało, a przyszłe pokolenia mogły, korzystać i podziwiać dzieła naszych przodków.

Kwota dofinansowania z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład wynosi 1 300 000,00 zł.

plakat 2

3.       „Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Jastrzębia, Belno, Pomarzanki i Osiny”

Zakres robót obejmuje:

-  przebudowę gruntowej drogi gminnej w m. Jastrzębia w zakresie profilowania koryta drogi, wykonaniu podbudowy z kruszyw naturalnych oraz nawierzchni bitumicznej,

-  przebudowę gruntowej drogi gminnej w m. Belno – Pomarzanki w zakresie profilowania koryta drogi, wykonaniu podbudowy z kruszyw naturalnych oraz nawierzchni bitumicznej,

-  przebudowę gruntowej drogi gminnej w m. Osiny w zakresie profilowania koryta drogi, wykonaniu podbudowy z kruszyw naturalnych oraz nawierzchni bitumicznej.

Kwota dofinansowania z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład wynosi 2 000 000,00 zł.

plakat 3

Kolejne dofinasowania dadzą Naszej Gminie możliwość realizacji projektów ważnych dla Mieszkańców. To szansa na inwestycyjny sukces w całym regionie oraz na bezpieczną i stabilną przyszłość naszej społeczności.

Data dodania 09 października 2023