LV Sesja Rady Gminy Gostynin

Zapraszam na LV Sesję Rady Gminy Gostynin, która odbędzie się w dniu 29 grudnia 2023r. o godz. 9:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy Gostynin.

Porządek obrad:
1. Otwarcie Sesji i stwierdzenie prawomocności obrad - wnioski do porządku obrad.
1.1. Przyjęcie porządku obrad
2. Sprawozdanie Wójta z działalności za okres międzysesyjny i z realizacji uchwał Rady Gminy Gostynin.
3. Podjęcie uchwały w sprawie: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gostynin.
3.1. przedstawienie projektu uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gostynin ze zmianami wraz z uzasadnieniem,
3.2. przedstawienie opinii stałych komisji Rady,
3.3. przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
3.4. dyskusja nad proponowanymi poprawkami i ich przegłosowanie,
3.5. głosowanie uchwały w sprawie: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gostynin.
4.  Podjęcie uchwały Budżetowej Gminy Gostynin na rok 2024.
4.1. przedstawienie projektu uchwały budżetowej ze zmianami wraz z uzasadnieniem,
4.2. przedstawienie opinii stałych komisji Rady,
4.3. przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
4.4. przedstawienie opinii Wójta  w sprawie opinii komisji Rady,
4.5. dyskusja nad proponowanymi poprawkami i ich przegłosowanie,
4.6. głosowanie uchwały budżetowej na rok 2024.
5. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę nr 450/XLV/2022 Rady Gminy Gostynin z dnia 29 grudnia 2022 roku w  sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gostynin.
6. Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Budżetową Gminy Gostynin na rok 2023.
7. Podjęcie uchwały w sprawie: ustalenia wykazu wydatków niewygasających z upływem roku budżetowego 2023 oraz ustalenia planu finansowego tych wydatków.
8. Podjęcie uchwały w sprawie: przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2024.
9. Podjęcie uchwały w sprawie: nabycia niezabudowanej nieruchomości stanowiącej działkę nr 378  o pow. 0,4410 ha położoną na terenie m. Gostynina z przeznaczeniem na realizację celu publicznego.
10. Podjęcie uchwały w sprawie: przekazania w dzierżawę na okres 3 lat gruntów stanowiących działkę nr 78 o pow. 0,0969 ha we wsi Rumunki gm. Gostynin.
11. Podjęcie uchwały w sprawie: zastosowania bonifikaty od ceny ustalonej przez rzeczoznawcę majątkowego na sprzedawaną na rzecz najemcy nieruchomość.
12. Podjęcie uchwały w sprawie: zbycia w drodze bezprzetargowej nieruchomości zabudowanej oznaczonej nr ewid. 45/2 o pow. 0,1499 ha położonej  w obrębie Marianów Lucieński gm. Gostynin.
13. Podjęcie uchwały w sprawie: przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmujący obszar części wsi Białe, gmina Gostynin.
14. Podjęcie uchwały w sprawie: ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w  mieszkaniach treningowych wspomaganych, ośrodkach wsparcia udzielających schronienia osobom tego pozbawionym, w tym osobom bezdomnym.
15. Podjęcie uchwały w sprawie: przyjęcia planu pracy Rady Gminy Gostynin na 2024 rok.
16. Podjęcie uchwały w sprawie: przyjęcia planów pracy stałych Komisji Rady Gminy Gostynin na 2024 rok.
17. Podjęcie uchwały w sprawie: rozpatrzenia petycji Sołectwa Miałkówek - Budy Lucieńskie dotyczącej budowy ujęcia wody dla sołectwa Miałkówek - Budy Lucieńskie.
18. Informacja Przewodniczących komisji o realizacji wniosków komisji.
19. Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji.
20. Sprawy różne i wolne wnioski.
21. Zakończenie obrad sesji.

Przewodnicząca Rady Gminy
                                                     Renata Kędzierska

Na podstawie art.25 ust.1 pkt 3 ustawy z 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 40, poz. 572) pracodawca obowiązany jest zwolnić radnego od pracy zawodowej w celu umożliwienia mu brania udziału w pracach organów gminy.

Data dodania 20 grudnia 2023