Pierwsza sesja Rady Gminy Gostynin

W dniu 7 maja 2024 r. odbyła się uroczysta inauguracyjna sesja nowej Rady Gminy Gostynin. Na pierwszym posiedzeniu ślubowania złożyli radni kadencji 2024-2029, a także nowo wybrana pani wójt Renata Kędzierska. Radni przegłosowali wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Gminy Gostynin oraz składy osobowe stałych komisji Rady Gminy Gostynin, wybierając również przewodniczących i zastępców komisji.

Na sesji inauguracyjnej nowej kadencji Rady Gminy Gostynin czternaścioro nowo wybranych radnych kadencji 2024-2029 ślubowało: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. dodając „Tak mi dopomóż Bóg”.

Następnym punktem porządku obrad był wybór przewodniczącego/przewodniczącej Rady Gminy Gostynin. Radni zdecydowali o wyborze na to stanowisko Kamila Balcerzaka.

- Chciałbym serdecznie podziękować za ten mandat zaufania jakim mnie obdarzyliście - mówił Kamil Balcerzak, nowo wybrany przewodniczący Rady Gminy Gostynin.

Przewodniczący Rady dodał, iż postara się, aby nadzieje radnych związane z jego kandydaturą okazały się spełnione.

Następnie ślubowanie złożyła nowo wybrana wójt Gminy Gostynin Renata Kędzierska  „Obejmując Urząd Wójta Gminy Gostynin uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy”. „Tak mi dopomóż Bóg”.

Pani wójt w swoim wystąpieniu po zaprzysiężeniu podziękowała za tak liczne poparcie udzielone w I i II turze.

– Dzisiejszy czas, dzień to szczególny czas  wdzięczności i pokory. Wdzięczności dla mieszkańców, którzy obdarzyli mnie zaufaniem, pokory, bo muszę zrobić wszystko, aby tego zaufania nie zawieźć. Otrzymany mandat zobowiązuje mnie do ciężkiej pracy. Obiecuję sumiennie wypełniać powierzone mi zadanie i dbać o dobro wszystkich mieszkańców naszej Gminy. Zapraszam państwa radnych do wspólnego działania na rzecz rozwoju naszej gminy, liczę na dobrą współpracę, naszym wspólnym celem jest dobro mieszkańców. Życzę sobie i Państwu zrozumienia, umiejętności osiągania kompromisów, wielu sukcesów i wiary w to, że praca na rzecz naszej gminy warta jest poświęcenia i zaangażowania. Niech nasza wspólna praca przyniesie owoce i pomyślne rezultaty dla wszystkich mieszkańców Gminy Gostynin. Dziękuję bardzo - mówiła pani wójt Renata Kędzierska.

Kolejnym punktem obrad było powołanie składów stałych komisji Rady Gminy Gostynin.

Komisja Rewizyjna

1.     Mariola Dan-Liberadzka - przewodnicząca,