Firma NEXERA projektuje sieć światłowodową

Budowa światłowodów na terenie Gminy Gostynin

Informujemy mieszkańców Gminy Gostynin, że na terenie gminy, firma NEXERA Sp. z o.o. oraz FONON Sp. z o.o. rozpoczyna kolejny etap prac projektowych, współfinansowanych przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Projektu Operacyjnego Polska Cyfrowa, polegających na budowie światłowodowych linii kablowych umożliwiających dostęp do szerokopasmowego Internetu. W związku z tym, pracownicy tych firm odwiedzają mieszkańców obrębów:
Jastrzębia, Halinów, Sierakówek, Lisica, Marianów Sierakowski, Sieraków, Osiny, Kleniew, Anielin, Skrzany, Leśniewice, Stanisławów Skrzański, Nowa Wieś, Feliksów w celu podpisania stosownych umów.
Warto podkreślić, że podpisywane przez właścicieli posesji umowy o dostęp do nieruchomości, na których planowana jest budowa sieci, nie oznaczają automatycznego korzystania przez nich z usług telekomunikacyjnych-usługi takie będą w przyszłości oferowane przez operatorów tych usług (w tym lokalnych), wykorzystujących wybudowaną w ten sposób nowoczesną infrastrukturę światłowodową. Umowa o dostęp do nieruchomości odnosi się jedynie do wyrażenia zgody przez jej właściciela na przewieszenie kabla światłowodowego nad działką lub ułożenie kabla doziemnego, w zakresie wskazanym w umowie oraz pokazanym na szkicu, będącym załącznikiem do tej umowy.
Dostęp do nieruchomości będzie realizowany przez Operatora realizowanej infrastruktury, wyłącznie na potrzeby instalacji telekomunikacyjnych linii światłowodowych oraz w przypadku konieczności usunięcia ich awarii.
Właściciele nieruchomości nie ponoszą żadnych kosztów związanych z podpisywaną umową.
Uprzejmie prosimy Mieszkańców oraz Władze Gminy Gostynin o przychylność, bo tylko dzięki wspólnemu działaniu i dobrej współpracy możemy skutecznie działać na rzecz rozwoju gminy.

Z poważaniem,
Sylwester Simiński