SIEĆ NA KULTURĘ... W GMINNYM CENTRUM KULTURY I TRADYCJI WSI GMINY GOSTYNIN

W ramach współpracy z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z siedzibą w Warszawie oraz realizacji projektu „Sieć na kulturę w podregionie płockim” nr POPC.03.02.00-00-0343/19 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie nr 3.2 „Innowacje rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”), zorganizowanego przez FWZR, Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem otrzymało sprzęt komputerowy w postaci 6 laptopów firmy Acer.
W roku 2021 odbyło się szkolenie dla kadry GCKiTWGG, poprowadzone pod profesjonalnym okiem Pani Anny Starzyńskiej-Brzuski, z wykorzystaniem przesłanych materiałów.
W lutym 2022 r., w wyżej wymienionym projekcie, brała udział młodzież w wieku 10-14 lat. Zwieńczeniem ich udziału w warsztatach było uzyskanie wiedzy i umiejętności do praktycznego wykorzystania technologii informacyjno – komunikacyjnych oraz otrzymanie Certyfikatu.
Zajęcia pn. „Dziennikarstwo online” prowadzone były w formie zdalnej.
Podczas szkolenia omówione zostały kluczowe zagadnienia związane z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w Internecie. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się, jak nie dać się podejść fake newsom, poznali metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji. Podczas szkolenia omówione zostały także tradycyjne formy: tekst, video, foto pod kątem wykorzystania ich w Internecie. Uczestnicy nauczyli się również zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz moderować
dyskusje w komentarzach i na forum. Poznali też tajniki bezpiecznego budowania wizerunku online oraz rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści.
Pięknie dziękujemy i kłaniamy się nisko Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju na czele z Panem Norbertem Ogłazą – Prezesem Zarządu za wzorową i profesjonalną współpracę oraz wsparcie w projekcie. Serdecznie podziękowania
kierujemy pod adresem wszystkich młodych Uczestników projektu.
#FWZR
#siecnakulture