Program „Posiłek w szkole i w domu”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie realizuje wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 ustanowiony Uchwałą nr 264 Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2022 r. zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2019-2023 (MP. Z 2022 r. poz. 1287)
Program „Posiłek w szkole i w domu” składa się z trzech modułów, z których każdy ma charakter indywidualny i kierowany jest do innego adresata. Moduł 1 i moduł 2 realizowany jest w systemie pomocy społecznej.
Moduł dla dzieci i młodzieży
- ze środków przekazywanych w ramach programu gminy udzielają wsparcia osobom spełniającym warunki otrzymania pomocy wskazane w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz spełniającym kryterium dochodowe w wysokości 200% kryterium, o którym mowa w art. 8 ww. ustawy:
1. dzieciom do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej
2. uczniom do czasu ukończenia szkoły ponadpodstawowej lub szkoły ponadgimnazjalnej
- w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy uczeń albo dziecko nie spełnia wymagań, o których mowa powyżej, a wyraża chęć zjedzenia posiłku, odpowiednio dyrektor szkoły lub przedszkola informuje ośrodek pomocy społecznej, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania ucznia lub dziecka, o potrzebie udzielenia pomocy w formie posiłku.
Moduł dla dorosłych
– ze środków przekazywanych w ramach programu gminy udzielają wsparcia w postaci posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności, świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych osobom spełniającym warunki otrzymania pomocy wskazane w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz spełniającym kryterium dochodowe w wysokości 200% kryterium, w szczególności osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.

Program „Posiłek w szkole i w domu”
Dofinansowano ze środków budżetu państwa
Dofinansowanie 234 434 zł

Data dodania 05 grudnia 2023