Jak złożyć pierwszą deklarację

JAK ZŁOŻYĆ PIERWSZĄ DEKLARACJĘ O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI DLA WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH

1. Wszyscy właściciele nieruchomości zamieszkałych do końca stycznia 2020 r. zobowiązani są złożyć pierwszą deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uwzględniającą  aktualną liczbą osób zamieszkujących daną nieruchomość oraz obowiązującą stawkę opłaty.

2. Przed wypełnieniem deklaracji warto zapoznać się z objaśnieniami, co ułatwi poprawne wypełnienie deklaracji.

Przykładowo wypełniona deklaracja- rok 2020 - pobierz

Druk deklaracji nieruchomości zamieszkałe - pobierz

Załącznik do deklaracji dla współwłaścicieli - pobierz

3. Prosimy o dokładne wypełnienie wszystkich wymaganych pól deklaracji.

4. Stawka opłaty  za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Gostynin wynosi 28,00 zł od osoby/miesiąc

5.    Właściciele nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, kompostujący bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym są zwolnieni w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zwolnienie w części z opłaty wynosi 1,00 zł od stawki opłaty za osobę. Informację dotyczącą prawa do zwolnienia z części opłaty właściciel zaznacza w deklaracji i oblicza wysokość zwolnienia oraz kwotę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Deklarację można złożyć:

• osobiście w Urzędzie Gminy- Referat Gospodarki Odpadami ul. Parkowa 32 pok.15;

• pocztą na adres: Urząd Gminy w Gostynin, ul. Rynek 26

Po przyjęciu deklaracji przez Urząd Gminy  otrzymają Państwo pocztą  nowy  indywidualny nr konta do wpłat za odpady komunalne;

Płatności należy dokonywać do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni tj. za miesiąc styczeń termin płatności upływa 15 lutego.

Informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Gostynin, ul. Parkowa 32 pokój nr 15,  oraz pod numerem tel. 24 236 07 65,  24 236 07 55

Data dodania 13 stycznia 2020