„Posiłek w szkole i w domu” Dofinansowanie uzyskały dwie szkoły z Gminy Gostynin

Program jest realizowany w latach 2019-2023 i obejmuje swoim zasięgiem mieszkańców Gminy Gostynin.

Gmina Gostynin dnia 27 czerwca 2019r. podpisała umowę z Wojewodą Mazowieckim na udzielenie dotacji celowej ze środków budżetowych z przeznaczeniem na realizację programu pod nazwą „Posiłek w szkole i w domu”.

Program dotyczący wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków został zrealizowany już w dwóch Szkołach Podstawowych Gminy Gostynin.

Dofinansowanie uzyskały dwie szkoły – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Białotarsku oraz Szkoła Podstawowa Lucieniu. Wysokość przyznanego wsparcie finansowego dla tych szkół to po 80 000 zł., gdzie wkład własny Gminy Gostynin przy wnioskowanej kwocie wyniósł po 20 000 zł.

Celem programu jest zapewnienie finansowego wsparcia w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach.

W ramach programu Szkoła Podstawowa w Białotarsku pozyskane środki wykorzystała na wyremontowanie wentylacji oraz doposażenie i poprawę standardu stołówki. Zakupiono stoły produkcyjne, szafki z półkami, szafki ze zlewozmywakami, zastawę stołową, termosy, pojemniki gastronomiczne, drobny sprzęt kuchenny oraz stoły i krzesła do jadalni.

Szkoła Podstawowa w Lucieniu przeznaczyła przyznane środki na usprawnienie przygotowania oraz transportu posiłków – zakupiono termosy oraz pojemniki do przewożenie żywności. Wyremontowano wentylację oraz instalację elektryczną i grzewczą. Zakupiono nowy piec konwekcyjno-parowy oraz doposażono stołówkę w nowe stały i krzesła.

Data dodania 28 lutego 2020