Informacja Wójta Gminy Gostynin

Z powodu rozprzestrzeniania się w Polsce koronawirusa została podjęta decyzja o zawieszeniu zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach. W placówkach, zarówno publicznych jak i niepublicznych, w dniach 12-25 marca nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne. W dniach 12 i 13 marca w szkołach i przedszkolach publicznych będą prowadzone zajęcia opiekuńcze.

Zgodnie z komunikatem Prezesa Rady Ministrów, najbliższe dwa tygodnie to czas na działania profilaktyczne, które mają zapobiegać szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce.

Komunikat Prezesa Rady Ministrów

Po decyzji Premiera o odwołaniu imprez masowych podjąłem decyzję o zamknięciu Gminnej Biblioteki Publicznej w Gostyninie z siedzibą w Solcu wraz z filiami, jak również Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem oraz o odwołaniu wydarzeń kulturalnych.

Proszę też mieszkańców gminy Gostynin, by nie przychodzili do urzędu załatwiać swoich spraw, jeśli nie jest to konieczne. Jeśli jednak jest taka konieczność proszę umawiać wizyty przez telefon. Pozwoli to na ograniczenie liczby osób przebywających naraz na korytarzu urzędu. Proszę, o ile jest to oczywiście możliwe o dokonywanie płatności poprzez bankowość elektroniczną.

Przypominam o stosowaniu się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych i medycznych.

Proszę seniorki i seniorów: nie wychodźcie z domu bez ważnej potrzeby, unikajcie miejsc, w których jest dużo ludzi.

Wójt Gminy Gostynin

Edmund Zieliński