BUDOWA ŚWIATŁOWODÓW NA TERENIE GMINY GOSTYNIN

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach dystrybucji środków unijnych na rozwój cyfryzacji Polski zarządza Programem Operacyjnym  Polska Cyfrowa tzw (POPC).

Inwestycja realizowana jest przez firmę Nexera Sp. z o.o. która jest beneficjentem 14 konkursów prowadzonych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), I Osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) – „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”,

Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwościach dostępu do szerokopasmowego Internetu w wysokich przepustowościach” na obszarze województwa łódzkiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Szerokopasmowy internet- jest to rodzaj połączeń internetowych charakteryzujących się dużą szybkością przepływu informacji.

Połączenia szerokopasmowe umożliwiają przekazywanie wysokiej jakości obrazów, filmów, oglądanie telewizji internetowej, telefonowanie przez Internet z możliwością oglądania rozmówcy oraz pozwalają na korzystanie z różnorodnych zaawansowanych usług internetowych, np. e- usług tj. e-szkoła, e-PUAP. Wszystkie te usługi są możliwe przy wykorzystaniu jednego kabla światłowodowego.

Rozwinięte społeczeństwo informacyjne to takie, które korzysta ze wspólnej przestrzeni informacyjnej, w jego ramach możliwe jest korzystanie z usług administracji publicznej, które są w pełni dostępne on-line.

Istotnym wskaźnikiem jest poprawa jakości życia poprzez wdrożenie technologii informacyjno-komunikacyjnych umożliwia bowiem wprowadzenie nowych usług zdrowotnych czy społecznych itp.

W związku z powyższym informujemy mieszkańców Gminy Gostynin, że na terenie gminy w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) – „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”  prowadzonej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, firma NEXE-ra rozpoczyna kolejny etap prac projektowych .

Przedstawiciele w/w firmy zgłoszą się do Państwa z oświadczeniami oraz umowami: Umowa o dostęp do nieruchomości i Umowa o dostęp do nieruchomości skrzynka HP.
Nie jest obowiązkowe podawanie danych tj nr PESEL.
Czynności powyższe są niezbędne do realizacji zadania w zakresie projektowym i wykonawczym  budowy światłowodu.

Więcej informacji  dot. realizacji projektu:

Budowa światłowodowej linii kablowej na terenie Gminy Gostynin - OLT 419085 (pdf) pobierz

Data dodania 15 maja 2020