„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Gminna Biblioteka w Gostyninie z siedzibą w Solcu oraz wszystkie filie biblioteczne ruszają z kampanią

„Mała książka – wielki człowiek”

mała

Bardzo miło nam poinformować, że od 03 października 2020 r. w naszych  bibliotekach rozpoczynamy ogólnopolską kampanię „Mała książka – wielki człowiek” zorganizowaną  przez Instytut Książki dla najmłodszych czytelników i ich rodziców.

Zapraszamy do bibliotek publicznych usytuowanych na terenie Gminy Gostynin wszystkie dzieci urodzone w latach 2014 – 2017 wraz z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Podczas pierwszej wizyty dzieci odbiorą Wyprawki Czytelnicze. W wyprawce znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Dla każdego rodzica przygotowana jest broszura informacyjna, która  przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Jak przystąpić do projektu?
informacja dla rodziców - Informacja dla rodziców_

Więcej informacji w linkach:

Data dodania 02 października 2020