Ćwiczenia RENEGADE/SAREX!!!

Starosta Gostyniński informuje, że w dniach 6-9 października 2020r. na terenie kraju przeprowadzone zostanie ćwiczenie pk. RENEGADE/SAREX – 20 organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W ramach ćwiczenia przeprowadzone zostaną epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

Podczas ćwiczenia odbędzie się trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.

W związku z powyższym na terenie Powiatu Gostynińskiego w dniu 6 października 2020 r.   w godz. 8.00 – 10.00 może nastąpić uruchomienia akustycznego sygnału generowanego przez syreny alarmowe.

W ramach treningu emitowany będzie:

dźwięk modulowany trwający trzy minuty – oznaczający ogłoszenie alarmu,
dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

Za wszelkie trudności przepraszamy.

Biuro ds. Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa

Starostwa Powiatowego w Gostyninie