GMINA PRZEKAZAŁA MASECZKI DLA UCZNIÓW

Gmina wyposażyła szkoły i punkty przedszkolne w maseczki - mini przyłbica ochronne Vitberg - Mini Shield.

1 września we wszystkich szkołach naszej gminy uczniowie wrócili do nauki w trybie stacjonarnym. Dla zapewnienia możliwie maksymalnej ochrony przed koronawirusem gmina zakupiła dla każdego ucznia maseczki - mini przyłbica ochronne w różnych rozmiarach dostosowanych do wieku ucznia.

Maseczki zostały przekazane do szkół zgodnie z ilością i wiekiem uczniów:

Szkoła Podstawowa w Białotarsku – 138 sztuk

Szkoła Podstawowa w Emilianowie – 143 sztuki

Szkoła Podstawowa w Lucieniu – 250 sztuk

Szkoła Podstawowa w Sierakówku – 151 sztuk

Szkoła Podstawowa w Solcu – 144 sztuki

Szkoła Podstawowa w Zwoleniu – 69 sztuk

Szkoła Podstawowa w Teodorowie – 74 sztuki

Szkoła Podstawowa w Sokołowie – 80 sztuk

Łącznie do szkół przekazano 1049 sztuk mini przyłbic ochronnych Vitberg - Mini Shield

Maseczki Spełniają wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie zakrywania nosa i ust. Zapewniają podstawową ochronę przed zanieczyszczeniami, odpryskami oraz zapobiegają przenoszeniu czynników infekcyjnych.

Tego typu maseczki są bardzo wygodne, swobodnie się w nich oddycha, bardzo łatwo dezynfekuje a przede wszystkim ułatwiają komunikację werbalną.

Data dodania 07 października 2020