Baseball olimpijski w Zwoleniu – czemu nie

W Szkole Podstawowej w Zwoleniu podczas czwartej godziny wychowania fizycznego uczniowie klas 4-8 (z inicjatywy nauczyciela WF: p. Łukasza Flejszera) realizują ciekawą, olimpijską dyscyplinę jaką jest „baseball”.

Celem pierwszych zajęć było: zapoznanie ze specjalistycznym sprzętem, omówienie przepisów gry, nauka podań i chwytów piłki w rękawicę baseballową, nauka odbić piłki ze stojaka i z podrzutu.

Szkoła w Zwoleniu posiada zaplecze do nauki i trenowania baseballu – boisko wielofunkcyjne ze sztuczną trawą, a w planach prowadzenie zajęć przez Uczniowski Klub Sportowy „Zwoleń-Team” dla chętnej dzieci i młodzieży z terenu gminy i miasta Gostynina mogą sprawić, że w Zwoleniu „baseball” rozkwitnie (mecze w polskiej lidze baseballu dzieci i młodzieży).

Jak na amatorską zabawę mimo zróżnicowanej sprawności i budowy fizycznej uczniów (w baseball mogą grać obok siebie „taki mały, taki duży, taki chudy i ten trochę lepiej zbudowany”), różnicy płci (w baseball dziewczęta mogą grać razem z chłopcami).

Po kilku godzinach nauki „można” już zagrać w uproszczony baseball , biegać po bazach, zdobywać punkty i autować przeciwników – mówi nauczyciel WF.

Data dodania 12 października 2020