„Szkoła pamięta”

Szkoła Podstawowa w Zwoleniu kolejny raz wzięła udział w akcji zainspirowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem: „Szkoła pamięta”.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa przebieg przedsięwzięcia miał inny wymiar. Chętni uczniowie z klasy VIII pod opieką pani Agnieszki Kowalskiej w wolne sobotnie popołudnie odwiedzili Pomnik Powstańców Styczniowych w Gaśnem. Zapalając symboliczne światełko i stawiając kwiaty, uczcili pamięć patrona swojej szkoły. Pozostali uczniowie szkoły pomimo zdalnego nauczania nie zapomnieli o akcji odwiedzania miejsc związanych z historią naszego regionu.

Pod opieką rodziców mieli możliwość odwiedzić pomniki upamiętniające osoby i zdarzenia historyczne. Znajomość Małej Ojczyzny i jej dziejów jest obowiązkiem jak i wartością, którą ciągle, na nowo, powinniśmy w sobie odkrywać. Poprzez takie akcje młodzież zdobywa wiedzę, kształtuje świadomość narodową i obywatelską oraz szacunek dla dobra wspólnego jakim jest dziedzictwo narodowe. W ten sposób szkoła w Zwoleniu dołączyła do społeczności placówek pielęgnujących pamięć o naszej historii.

Data dodania 05 listopada 2020