Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy w OSP Sierakówek.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes - Benz Atego o wartości niemal  860 tysięcy złotych jest już w posiadaniu strażaków z Sierakówka
W związku z trudną sytuacją epidemiczną oraz obowiązującymi obostrzeniami, przywitanie pojazdu było bardzo skromne i symboliczne, uczestniczyli w nim wyłącznie Druhowie z OSP Sierakówek.

Nowe GBA 4,3/16, które trafiło do strażaków z Sierakówka zostało sfinansowany ze środków:

• Gminy Gostynin (kwota 249 770,00 zł),
  • Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego (kwota 375 000,00 zł),
  • Komendanta Głównego PSP ze środków firm ubezpieczeniowych (kwota 135 000,00 zł),
  • Samorządu Województwa Mazowieckiego (kwota 100 000,00 zł),

Łączny koszt zakupu pojazdu to: 859 770,00 zł.

Wspólnie działania Urzędu Gminy Gostynin oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakówku zaowocowały ogromnym sukcesem w postaci dotacji, która przekroczyła 70% wartości zadania!

Samochód został wykonany przez częstochowską firmę "bocar". Zabudowa pożarnicza została wyposażona w zbiornik wody o pojemności 4300 l oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 430 l, autopompę o wydajności 2400 l/min. Pojazd jest uterenowiony i posiada napęd 4x4. Dodatkowo zamontowano maszt oświetleniowy w technologii LED, linie szybkiego natarcia (60 m) oraz wyciągarkę o uciągu 8 ton.

Specjalnie dla wszystkich fanów pożarnictwa, nagrany został krótki filmik prezentujący nowe auto wraz z wyposażeniem.

Powodów do radości jest więcej, ponieważ Mercedes GBA 2,5/16 , który obecnie służy w OSP Sierakówek, zostanie nieodpłatnie przekazany do strażaków z OSP Solec.

Data dodania 10 listopada 2020