IV Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie z okazji Mikołajek w Gminie Gostynin

Miłośnicy łyżworolek spotkali się w niedzielę (29.11.2020) w hali sportowej MOSiR w Gostyninie, by pod okiem trenera UKS Zwoleń-Team, Łukasza Flejszera spędzić Mikołajki na "sportowo".

Czwarte Mikołajkowe Zawody we wrotkarstwie rekreacyjnym i szybkim pod hasłem: "Magia sportu – jako alternatywa uzależnień" zorganizowane były wg określonych zasad (bez udziału publiczności).

Przeprowadzone zawody były jednym z zadań prowadzonego programu profilaktycznego dot. przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz przemocy w ramach tzw. profilaktyki uniwersalnej - Gmina Gostynin.

Przez cztery godziny blisko 80 zawodników z:
Wrocławia, Bydgoszczy, Koronowa, Warszawy, Poznania, Pisz, Otwocka, Łodzi, Gniezna, Tarnowskich Gór, gminy i miasta Gostynina rywalizowało w konkurencjach: wyścigi na okrążeniach oraz wyścig z przeszkodami pn. „blade cross”.

Był klimat - Mikołaj, maskotka klubu SONIC, pakiety startowe, pluszaki, najlepsi otrzymali puchary oraz torby sportowe, wszyscy pamiątkowe medale i dyplomy „za udział” z rąk wójta gminy Gostynin p. Edmunda Zielińskiego oraz dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem p. Cezarego Szymczaka.

Wrotkarstwo jako ciekawy sport w gminie i mieście Gostynin na stałe zagościło. Podziękowania należą się uczestnikom za udział, ambitną walkę, włożony wysiłek fizyczny w każdą sekundę zmagań sportowych - podsumowuje Trener.

Wyniki:

Bieg na 2 pętle (roczniki 2014 i młodsi)
1. Helena Samborska ROLL RUNNERS POZNAŃ / Kornel Filarski KS JASTRZĘBIE BYDGOSZCZ
2. Julianna Czech ROLL RUNNERS POZNAŃ / Milan Machała GOSTYNIN
3. Maja Iwańska UKS ZWOLEŃ-TEAM

Bieg na 3 pętle (roczniki 2012-2013)
1. Kalina Kijak KS JASTRZĘBIE BYDGOSZCZ / Igor Zalewski WTŁ STEGNY WARSZAWA
2. Zofia Borczuch KS JASTRZĘBIE BYDGOSZCZ / Grzegorz Gruszka ROLLSCHOOL WARSZAWA
3. Maria Blinow FUNDACJA ŁYŻWIARSTWA i SPORTÓW WROTKARSKICH LEGIA WARSZAWA / Aleksander Zabłotny GOSTYNIN

Bieg na 4 pętle (roczniki 2010-2011)
1. Agata Sobiecka UKS Z-T / Marek Motała SZYMKIEWICZ-TEAM WROCŁAW
2. Nadia Machała UKS Z-T / Wojciech Motała SZYMKIEWICZ-TEAM WROCŁAW