OSP Lucień w KSRG

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, nadbryg. Andrzej Bartkowiak podpisał decyzję o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucieniu.

Uroczyste wręczenie aktu włączenia do KSRG nastąpiło 13 maja 2021 r., w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szydłowie w powiecie mławskim. Ceremonii wręczenia aktu dokonał Maciej Wąsik, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz nadbryg. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny PSP i nadbryg. Jarosław Nowosielski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP.

OSP Lucień wzbogaciła się też o łódź motorową, którą przekazano w dniu 15 maja 2021r., podczas obchodów Powiatowego Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie.

Data dodania 17 maja 2021