Wsparcie finansowe od Marszałka Województwa Mazowieckiego

Zdjęcie

Gmina Gostynin  pozyskała wsparcie finansowe od Marszałka Województwa Mazowieckiego.

W dniu 17.06.2021 r. w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku odbyło się uroczyste podpisanie umów o udzielenie dotacji, pomiędzy Marszałkiem Adamem Struzikiem a przedstawicielami samorządu Gminy Gostynin. Z ramienia Gminy  umowę na dofinansowanie dla jednostek OSP podpisał Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, przy kontrasygnacie Zastępcy Skarbnika Iwony Rosiak.

W ramach programu „OSP-2021” na zakup sprzętu specjalistycznego w celu doposażenia OSP,  jednostka OSP w  Lucieniu otrzymała dofinansowanie w wysokości  10.550,00 zł, natomiast jednostka OSP w Solcu otrzymała dofinansowanie w wysokości 10.325,00 zł.  W ramach programu „MAZOWIECKIE STRAŻNICE- OSP 2021” jednostka OSP w Białotarsku  otrzymała dofinansowanie w wysokości 25 tys. zł na modernizację strażnicy OSP .

Pozyskane środki finansowe pozwolą na polepszenie gotowości bojowej strażaków jednostek OSP oraz wyposażenie w nowe sprzęty, które są niezbędne w trakcie przeprowadzanych akcji ratowniczo-gaśniczych.

Dziękujemy Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Panu Adamowi Struzikowi za to, że zawsze możemy liczyć na wsparcie naszych działań.

Data dodania 17 czerwca 2021