Przekazanie samochodów ratowniczo-gaśniczych.

W sobotę 4 września 2021 r. przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakówku odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 4,3/16 Mercedes-Benz Atego dla OSP w Sierakówku oraz samochodu ratowniczo-gaśniczego Mercedes-Benz Atego GBA 2,5/16 dla OSP w Solcu. Wydarzenie rozpoczęło się meldunkiem dowódcy uroczystości na ręce Przedstawiciela Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Mariusza Ostrowskiego oraz podniesieniem flagi państwowej i odegraniem hymnu. Po przywitaniu zaproszonych gości przez Prezesa OSP Sierakówek Kamila Balcerzaka oraz Prezesa OSP Solec Fabiana Kowalczyka dokonano uroczystego przekazania samochodów. Przekazania dokonali:

Komendant Powiatowy PSP w Gostyninie bryg. Mariusz Ostrowski,

Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński,

Następnie zaproszeni gości dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi a biorący udział w uroczystości ks. Andrzej Rutkowski oraz ks. Sławomir Buńkowski dokonali uroczystego poświęcenia przekazanych pojazdów.

Samochód z Sierakówka otrzymał imię "WŁADEK" ku czci zasłużonego, wieloletniego prezesa tej jednostki ŚP Władysława Gadomskiego.

Po uroczystym przekazaniu samochodów, głos zabrali zaproszeni goście, pogratulowali strażakom nowych nabytków i podziękowali za wspólną pracę, za poświęcenie, zaangażowanie, podkreślając rangę strażaka i doceniając ich wysiłek.

Pojazd GBA 4,3/16 Mercedes-Benz Atego zakupiono ze środków pochodzących z dofinansowania :

Gminy Gostynin (249 770,00 zł),

KW PSP ze środków KSRG (375 000,00 zł),

KG PSP ze środków firm ubezpieczeniowych (135 000,00 zł),

Samorządu Województwa Mazowieckiego (100 000,00 zł).

Pojazd GBA 2,5/16 Mercedes -Benz Atego został przez strażaków z Sierakówka nieodpłatnie przekazany do Jednostki z Solca.

Data dodania 08 września 2021