Koła Gospodyń Wiejskich

W towarzystwie Pani Anny Ewy Cicholskiej Poseł na Sejm RP.
W pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, w dniu 23 września 2021 r., w gościnnym Sierakówku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, miało miejsce wyjątkowe spotkanie dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Gostynin, które zainicjowała Pani Anna Ewa Cicholska Poseł na Sejm RP.
Pani Poseł, m.in. jest inicjatorką i współtworzącą ustawę dotyczącą zakładania i finansowania Kół Gospodyń Wiejskich. Jedną z założycielek Parlamentarnego Zespołu ds. Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich. Wspiera działania i inicjatywy społeczności wiejskich, klubów seniora i młodzieży. Jej główną komisją jest Komisja Edukacji Nauki i Młodzieży a także Komisja Polityki Senioralnej. Działa również w innych komisjach, zespołach parlamentarnych i grupach bilateralnych.

Miło nam również było gościć Panią Monikę Golubską asystentkę Pani Poseł na Sejm RP Anny Ewy Cicholskiej.

Swoją obecnością zaszczycili również: Wójt Gminy Gostynin Pan Edmund Zieliński z małżonką Jolantą Zielińską, Pani Marzena Bulińska Sekretarz Gminy Gostynin, Pan Grzegorz Raciborski Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gostyninie, Pani Monika Bekasińska Sekretarz OSP Sierakówek oraz Pani Bogumiła Baraniak Sołtys Sołectwa Sierakówek – Kleniew.

Po słowach powitania Pani Poseł przybliżyła wszystkim zebranym Członkiniom i Członkom Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń różne aspekty działalności, nie tylko te kulinarne, ale również przedstawiła możliwości czy instrumenty dofinansowywania, również te rządowe, z których mogą korzystać organizacje. Pani Poseł zwróciła również uwagę na psychologiczny wymiar wspólnego działania. Zgromadzenie, w którym wzięło udział siedemnaście Kół Gospodyń Wiejskich było świetną okazją do autoprezentacji, podzielenia się sukcesami, ale i problemami, z którymi napotykają się na co dzień.

Spotkaniu towarzyszył Konkurs Kulinarny na „Potrawę z Ziemniaka”. Komisja Jury w składzie: Przewodnicząca – Pani Anna Ewa Cicholska – Poseł na Sejm RP oraz Członkinie: Pani Monika Golubska, Pani Marzena Bulińska i Pani Jolanta Zielińska oceniały 16 potraw na przygotowanych na bazie ziemniaka.

Nagrody w konkursie ufundowała Pani Poseł Anna Ewa Cicholska.

Składamy serdeczne podziękowania naszym zacnym gościom, a jednocześnie inicjatorom i współorganizatorom tego niezapomnianego spotkania. Pięknie dziękujemy i nisko się kłaniamy gospodarzom miejsca: Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakówku za udostępnienie sali i pomoc techniczną w organizacji oraz Kole Gospodyń Wiejskich w Sierakówku za przygotowanie pysznego, słodkiego poczęstunku.

Data dodania 29 września 2021