Szkoła Podstawowa w Sierakówku na wymianie międzynarodowej w Grecji

W dniach 19.09.2021r. - 25.09.2021r. grupa uczniów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku wyjechała na wymianę w ramach projektu Erasmus + " Let's Educate People, Change the World". Spotkanie projektowe w Grecji miało na celu przedstawienie uczniom zalet znajomości języka angielskiego oraz ukazanie kultury greckiej, która jest niewątpliwie niezwykła i godna poznania. Wraz z przyjaciółmi       z Portugalii oraz Hiszpanii uczniowie i nauczyciele mieli możliwość uczestnictwa w Dniu Dziedzictwa Kulturowego, w ramach którego zwiedzano największe miasto na północy Grecji – Thessaloniki (Muzeum Archeologiczne, Muzeum Kultury Bizantyjskiej, Białą Wieżę, Pomnik Aleksandra Wielkiego, Plac Arystotelesa i bazar Modiano).

Podczas Dnia Przyjaźni uczestnicy wyjazdu mieli możliwość nauki podstawowych zwrotów grzecznościowych oraz powitalnych w języku greckim. Brali udział w grach i zabawach oraz lekcjach otwartych organizowanych przez szkołę w Grevenie - Grecji. Ważnym wydarzeniem było oficjalne spotkanie z władzami miasta, na którym ukazano historię miasta Greveny. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach z robotyki połączonych z nauką języka angielskiego, co pozwoliło im rozwinąć wyobraźnię przestrzenną, kreatywność i wiedzę językową w nieszablonowy sposób.

Uczestnicy wyjazdu do Grecji brali udział w wycieczkach. Niezwykłym miejscem była Vergina (starożytne Aigai), gdzie można było podziwiać Groby Królewskie, w tym Filipa II - ojca Aleksandra Macedońskiego. Niezwykłym miejscem była jaskinia Perema Cave w mieście Loannina.

Spotkanie grup projektowych pozwoliło nawiązać międzynarodowe przyjaźnie            i znajomości na całe życie. Ten wyjazd był ,,żywą” lekcją historii i na długo zostanie w pamięci uczestników. Trudno ubrać w słowa magię zwiedzanych miejsc, atmosferę i bogactwo doznań, których doświadczono podczas pobytu w Grecji.

Data dodania 05 października 2021