Gostynińskie obchody 103. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada w Gostyninie tradycyjnie odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, a szczególnie o pokój i jedność dla rodaków.

Po nabożeństwie Miejska Orkiestra Dęta, poczty sztandarowe, władze miasta, powiatu i gminy oraz mieszkańcy przemaszerowali ulicami miasta do miejsc pamięci narodowej.   Wiązanki kwiatów i znicze zostały złożone przez delegacje przy pomniku św. Jana Pawła II, przy tablicy pamiątkowej na ulicy Floriańskiej oraz przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie mieszkańcy wysłuchali utworów patriotycznych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej

Dalsza część gostynińskich obchodów została przeprowadzona przy pomniku w Gaśnem, gdzie zorganizowano ognisko patriotyczne.

Data dodania 12 listopada 2021