Obchody 82. rocznicy rozsztrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przed tablicą pamiątkową uczczono pamięć pomordowanych.

Na ścianie frontowej budynku Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, od grudnia 2016 roku, wmurowana jest pamiątkowa tablica poświęcona pamięci ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźny” – żołnierza Armii Krajowej oraz wszystkich Żołnierzy Niezłomnych Północnego Mazowsza. Podczas uroczystości zebrani złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Następnie druga część patriotycznego spotkania odbyła się do Woli Łąckiej, gdzie przy pomniku pomorodowanych wystąpienie okolicznościowe wygłosił Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski i Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, przypominając historię tego wydarzenia i osoby poległe 1 grudnia 1939 roku.

Modlitwę za pomordowanych odmówił ks. proboszcz Krzysztof Jończyk z parafii św. Marcina. Następnie delegacje złożyły kwiaty          i zapalono znicze oddając hołd poległym.

Ostatnią częścią uroczystości był program słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 1 grudnia 1939 roku w Emilianowie.

Data dodania 03 grudnia 2021