WÓJT CZYTA DZIECIOM

Kontakt z książką już od najmłodszych lat odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju i wychowaniu dziecka. Czytanie najmłodszym pobudza nie tylko wyobraźnię, ale pozwala łączyć nową wiedzę z tym, co maluch już zna.

Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” stara się szerzyć nawyki czytelnicze wśród przedszkolaków. 15 grudnia 2021r. zorganizowano  ,,Wieczór w bibliotece”, w trakcie którego odbyło się głośne czytanie książek, gawędy o książkach. Aby wesprzeć akcję, przedszkole odwiedził w tym dniu wyjątkowy Gość, Wójt Gminy Gostynin – Pan Edmund Zieliński, który czytał dzieciom bajki. Maluchy z zaciekawieniem i uwagą słuchały opowieści, a następnie rozmawiały z Wójtem  o swoich ulubionych bajkach. Pani Elżbieta Korycka – dyrektor szkoły również czytała ciekawe wierszyki dla dzieci.

Drugim działaniem w trakcie spotkania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Mój ulubiony bohater książkowy”. Celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, zachęcanie do wizyt w bibliotece  i księgarniach, kształtowanie wrażliwości czytelniczej u najmłodszych. Wszystkie prace były bardzo piękne i jury w składzie: Pan Edmund Zieliński – Wójt Gminy Gostynin, Pani Elżbieta Korycka – dyrektor szkoły, Pani Anna Dyszkiewicz – pedagog szkolny miało niemały problem z wytypowaniem zwycięzców.

I miejsce – Mikołąj Wiankowski

II miejsce – Filip Majchrzak

III miejsce – Wiktor Sieradzki

Nagrody, dyplomy i słodkie upominki dla wszystkich uczestników wręczyli Pan Wójt i Pani Dyrektor.

W trakcie obrad jury Pani Grażyna  Staniszewska - kierownik biblioteki czytała  dzieciom wybrane bajki.

W czasie spotkania przedszkolaki pod kierunkiem wychowawców wykonywały zakładki do książek.

W podziękowaniu za świetną zabawę oraz  miło spędzony czas przedszkolaki wręczyły Panu Wójtowi słodki upominek,  zaś maluchy otrzymały od gościa kosz cukierków.

Celem wieczorku było promowanie czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowań oraz rekomendowanie ciekawych książek dla najmłodszych.

Wszystkie działania podjęte w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” miały na celu aktywne zaangażowanie środowiska szkolnego i lokalnego w rozwój oraz promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz dorosłych.

Organizatorzy:

Pani Iwona Stępka - wychowawca oddziału przedszkolnego