Adeste Fideles... Venite, venite in Betleejem!

Uroczyste Spotkanie Świąteczne

W sobotnie popołudnie osiemnastego dnia grudnia 2021 r., w Gminnym Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem, miało miejsce Spotkanie Świąteczne promujące płytę „Przybywajcie do Betlejem” w wykonaniu Gminnego Chóru Vox Cordis oraz Gminnej Orkiestry Dętej Foxodeon pod dyrekcją Pani Katarzyny Lisickiej. Gminne zespoły muzyczne, działające na co dzień w GCKiTWGG w Białem, przygotowywały się do wydania swojego pierwszego, muzycznego dzieła, od początku mijającego roku. Płyta, dedykowana, m.in. Śp. Maciejowi Bieńkowi, nieodżałowanemu akompaniatorowi chóru, którego pamięć uczczono minutą ciszy, jest zwieńczeniem dotychczasowej, pięknej, owocnej działalności gminnego chóru i orkiestry.
Na uroczystym spotkaniu, nasze perełki wokalno - instrumentalne, zaprezentowały większość kolęd i pastorałek, które znalazły się na muzycznym krążku. Prezentacje muzyczne wzbogaciły wiersze o tematyce Bożonarodzeniowej, przygotowane przez panią dyrygent, w interpretacji chórzystów i orkiestrantów.
Wszystkich przybyłych gości powitał i całość poprowadził dyrektor GCKiTWGG p. Cezary Szymczak. Pięknie dziękujemy za obecność: Panu Wójtowi Gminy Gostynin Edmundowi Zielińskiemu wraz z małżonką Jolantą Zielińską, przedstawicielom Rady Gminy Gostynin na czele z Panią Przewodniczącą Renatą Kędzierską, Panu Pawłowi Goliszkowi – Zastępcy Wójta Gminy Gostynin, Księdzu Dariuszowi Skoczylasowi Proboszczowi Parafii pw. Św. Kazimierza w Lucieniu, Pani Przewodniczącej Rady Programowej GCKiTWGG Annie Rozworze – Filińskiej, dyrektorom Gminnej Biblioteki Publicznej w Gostyninie z/s w Solcu oraz szkół podstawowych z terenu Gminy Gostynin, Rodzicom naszych szanownych orkiestrantów. Przeogromnie dziękujemy naszym Partnerom: Lasom Państwowym Nadleśnictwu Gostynin na czele z Panem Nadleśniczym Jackiem Liziniewiczem, notabene byłym barytonem chóru oraz właścicielom Gospodarstwa Agroturystycznego „Agrokomfort” Państwu Ewelinie i Pawłowi Pilichowiczom za okazane wsparcie finansowe.
Niskie ukłony i gorące słowa podziękowań składamy pod adresem Studia Garaż w miejscowości Baby Dolne na czele z Panem Tomaszem Sarniakiem i Panem Mateuszem Szulborskim za profesjonalizm w działaniu, poświęcony czas, wszelkie merytoryczne uwagi i wskazówki oraz stworzenie wspaniałego klimatu podczas nagrań.
Wszystkim Mieszkańcom i Sympatykom Gminy Gostynin Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Błogosławieństwa Bożej Dzieciny w nadchodzącym Nowym 2022 Roku życzą Gminny Chór „Vox Cordis”, Gminna Orkiestra Dęta „Foxodeon” oraz Dyrektor GCKiTWGG w Białem.
Zapraszamy do wysłuchania kilku kolęd i pastorałek, które znalazły się na płycie pod linkiem: https://youtu.be/EmL4J8gNdfc

Data dodania 21 grudnia 2021