III Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Wójta Gminy Gostynin

W niedzielę (10 kwietnia br.) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się „III Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Wójta Gminy Gostynin” o zasięgu ogólnopolskim zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Zwoleń-Team.

W zawodach wzięło udział blisko 60 zawodników z:
- z ROLLrunners POZNAŃ
- z WTŁ STEGNY (Warszawa)
- z UKS Orlica Duszniki Zdrój,
- z Wrocławia SZYMKIEWICZ-TEAM / ZICO-RACING
- z Fundacji CRAZY-SPORT (Warszawa)
- ROLL TEAM Bydgoszcz
- z UKS Zwoleń-Team.

Młodych sportowców powitał organizator zawodów Łukasz Flejszer oraz Wójt Gminy Gostynin p. Edmund Zieliński kierując do zawodników słowa otuchy, dobrej rywalizacji sportowej.
Sportowe zmagania poprzedził występ Mażoretek Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie w składzie: Weronika Węglewska, Alicja Gołaś, Izabela Rutkowska, Weronika Wiktorska, Marta Reńda , Zuzanna Stepnowska, Natalia Niewiadomska.
Dodatkowo w przerwie między konkurencjami Weronika Węglewska zaśpiewała piosenkę "Żeby szczęśliwym być" z repertuary Anny Jantar.

WYNIKI:
FINAŁ Wyścigu 1 pętla rocz. 2016 i młodsi
1 miejsce - Maja Iwańska (UKS Z-T)
2 miejsce - Hanna Deroń (UKS Z-T)
3 miejsce – Zosia Deroń (UKS Z-T)
FINAŁ Wyścigu 2 pętle rocz. 2014-2015
1 miejsce – Julianna Czech (Plich Wyścig Poznań) / Mateusz Michalski (UKS Z-T)
2 miejsce – Helena Samborska (Plich Wyścig Poznań) / Antoni Tyrajski (UKS Z-T)
3 miejsce – Alicja Paźgier (UKS Z-T)
FINAŁ Wyścigu 3 pętle rocz. 2012-2013
1 miejsce – Emilia Chrobak (Szymkiewicz-Team WROCŁAW) / Igor Zalewski (Warszawskie Towarzystwo Łyżwiarskie STEGNY)
2 miejsce – Amelia Waćkowska (UKS Z-T) / Aleksander Zabłotny (UKS Z-T)
3 miejsce – Julia Solarska (UKS Z-T)
FINAŁ Wyścigu 4 pętle rocz. 2010-2011
1 miejsce – Nadia Machała (UKS Z-T) / Marek Motała (UKS Orlica Duszniki Zdrój / SZYMKIEWICZ-TEAM WROCŁAW / ZICO-RACING Wrocław)
2 miejsce – Kaja Sobiecka (UKS Z-T) / Maciej Paluch (FUNDACJA CRAZY-SPORT Warszawa)
3 miejsce – Agata Sobiecka (UKS Z-T) / Patryk Babiel (FUNDACJA CRAZY-SPORT Warszawa)
FINAŁ Wyścigu 5 pętli rocz. 2008-2009
1 miejsce - Natalia Sarzała (UKS Z-T) / Michał Pawłowski (UKS Z-T)
2 miejsce – Zuzanna Grzelecka (UKS Z-T) / Piotr Hypszer (UKS Z-T)
3 miejsce – Amelia Kowalczyk (UKS Z-T)
FINAŁ Wyścigu 6 pętli rocz. 2006-2007
1 miejsce - Klaudia Tyszkiewicz (UKS Z-T)
FINAŁ Wyścigu 7 pętli rocz. 2005 i starsi zawodnicy
1 miejsce – Anna Iwańska (UKS Z-T) / Łukasz Flejszer (UKS Z-T)
2 miejsce – Amelia Hypszer (UKS Z-T) / Mariusz Michalski (UKS Z-T)
3 miejsce – Mateusz Chojnacki (UKS Z-T)
- - - - -
FINAŁ Wyścigu między przeszkodami „blade cross” – w kat. 2014 i młodsi zawodnicy
1 miejsce – Julianna Czech (Plich Wyścig Poznań)
2 miejsce – Helena Samborska (Plich Wyścig Poznań)
3 miejsce – Maja Iwańska (UKS Z-T)
4 miejsce – Zosia Żydowo (UKS Z-T)
FINAŁ Wyścigu między przeszkodami „blade cross” – w kat. 2009-2013
1 miejsce – Nadia Machała (UKS Z-T)
2 miejsce – Dominika Czech (Plich Wyścig POZNAŃ)
3 miejsce – Kaja Sobiecka (UKS Z-T)
4 miejsce - Maciej Paluch (FUNDACJA CRAZY-SPORT Warszawa)
- - - - -
FINAŁ Wyścigu między przeszkodami „blade cross” – w kat. 2008 i starsi zawodnicy
1 miejsce – Michał Pawłowski (UKS Z-T)
2 miejsce – Klaudia Tyszkiewicz (UKS Z-T)
3 miejsce – Natalia Sarzała (UKS Z-T)
4 miejsce – Amelia Kowalczyk (UKS Z-T)
- - - - -
Na podsumowanie zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale z nadrukiem wydarzenia, dyplomy za udział, słodkości, pluszaki, a najlepsze trójki z każdej kategorii zostały nagrodzone pucharami i gadżetami.
- - - - -
„Podziękowania kieruję do sponsorów wspomagających:
KAUFLAND
DRUKARNIA SZMYDT
VEOLIA.
- - - - -
Kolejne podziękowania pragnę skierować do p. Lecha Seweryniaka, właściciela firmy VIPER SECURITY. Dziękuję pracownikom ochrony fizycznej, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania zabezpieczając nasze wydarzenie sportowe.
Wielkie podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, rodzicom, pracownikom MOSiR (tym samym obsłudze zawodów) za zorganizowanie oraz dopilnowanie by wszystkie działania na Hali przebiegały bez zastrzeżeń.
- - - - -
Dziękuję serdecznie WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, którzy wystartowali w zawodach:
za Waszą siłę, wiarę i radość sportową! Gratuluję Wam wyczerpujących walk oraz dopingu fair-play dla zawodników z innych klubów (...) – mówi Ł.Flejszer.
* * *
(ZADANIE: w ramach rozwoju sportu w 2022 r. na terenie Gminy Gostynin organizacji UKS ZWOLEŃ-TEAM pn.: "UDZIAŁ DZIECI, MŁODZIEŻY i DOROSŁYCH W SZKOLENIU i WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM NA ŁYŻWACH i ŁYŻWOROLKACH Z TERENU GMINY GOSTYNIN W 2022 ROKU").
autor/źródło: UKS Zwoleń-Team
foto: Rafał Gościniak (redakcja Gostynin.info)

Data dodania 27 kwietnia 2022