Podpisanie Aktu Erekcyjnego i wmurowanie Kamienia Węgielnego pod budowę siedziby Urzędu Gminy Gostynin

Długo wyczekiwana inwestycja w Gminie Gostynin nabrała realnych kształtów.

Mając na uwadze dobro mieszkańców gminy, pragnąc zapewnić odpowiednią obsługę i dostęp do wszystkich referatów urzędu oraz GOPS, Rada Gminy wraz z Wójtem Gminy, wspólnie podjęli decyzję o budowie siedziby Urzędu Gminy Gostynin.

Obecnie Urząd Gminy wynajmuje pomieszczenia biurowe od Gminy Miasta Gostynina oraz Spółki ORANGE. Roczny koszt wynajmu to ponad 200 tys. zł.

W dniu 27 maja 2022 r. odbyła się uroczystość podpisania Aktu Erekcyjnego i wmurowanie Kamienia Węgielnego pod budowę nowej siedziby Urzędu Gminy Gostynin. Poświęcenia placu budowy dokonał ks. Krzysztof Jończyk Proboszcz Parafii św. Marcina w Gostyninie

Projektantem budynku jest firma Projektowa ABI Projektant Marek Dzięglewski Płock, Wykonawcą firma Balcerzak Budownictwo spółka z .o.o. Spółka Komandytowa Kamil Balcerzak, Bartłomiej Balcerzak, Marcin Balcerzak, nadzór sprawuje Biuro Obsługi Budownictwa Spółka Build Invest.

Umowa z wykonawcą została podpisana 22.02.2022 r. Planowane zakończenie inwestycji 2024 r.

Ceremonię zaszczyciło wielu znamienitych gości. W imieniu Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła przybyła Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika reprezentowała Katarzyna Osowicz-Szewczyk, osobiście przybyli: Arkadiusz Boruszewski Starosta Gostyniński, Paweł Witold Kalinowski Burmistrz Miasta Gostynina, ks. Andrzej Rutkowski Dziekan Dekanatu Gostynińskiego, Mariusz Ostrowski Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyninie, Lucyna Kęsicka Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Płocku, Maria Gajewska radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Marian Pagórek radny Powiatu Gostynińskiego, Waldemar Dudziński przedstawiciel Nadleśnictwa Gostynin, radni i pracownicy samorządowi gminy.

W czasie uroczystości został odczytany list gratulacyjny od Anny Ewy Cicholskiej Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Podpis na akcie złożyli, Przewodnicząca Rady Gminy Renata Kędzierska i Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, a następnie wszyscy uczestnicy ceremonii.

Kamień Węgielny został wmurowany w zewnętrzną ścianę budynku, po lewej stronie od wejścia. Po zakończeniu budowy miejsce to zostanie oznaczone pamiątkową tablicą.

Data dodania 27 maja 2022