Otwarty konkurs ofert w zakresie zadań publicznych dotyczące porządku i bezpieczeństwa publicznego 2022 r.

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy ogłasza otwarty konkurs ofert w zakresie zadań publicznych dotyczące porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Zlecenie realizacji zadań publicznych nastąpi w formie wsparcia realizacji zadania.

I. Rodzaj zadania wspieranie przedsięwzięć rozwijających prospołeczne postawy wśród dzieci i młodzieży w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej poprzez zorganizowanie letniego obozu dla dzieci i młodzieży rekrutującej się w szczególności z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

II. Zasady przyznawania dotacji

1. Postępowanie w sprawie przyznania dotacji odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r., poz. 1327 z późn. zm.).

2. Środki pochodzące z dotacji nie mogą być wykorzystane na zakup gruntów, działalność gospodarczą oraz działalność polityczną, religijną i na pokrycie zobowiązań poza terminem realizacji zadania publicznego.

3. Realizacja zadania nastąpi w trybie wsparcia wykonania zadania wraz z udzieleniem dotacji na finansowanie jego realizacji.

4. Na dane zadanie podmiot może otrzymać dotację tylko z jednej komórki organizacyjnej Urzędu Gminy Gostynin. W przypadku stwierdzenia otrzymania wcześniej dotacji z  budżetu Gminy Gostynin na to samo zadanie lub jego część, oferta nie będzie rozpatrywana.

5. Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość zmniejszenia wielkości przyznanego dofinansowania w stosunku do wnioskowanej kwoty.

III. Termin realizacji zadania i wysokość przeznaczonych środków

1. Zadanie, o którym mowa musi być realizowane w terminie od 30 lipca 2022 r. do 13 sierpnia 2022 r.

2. Na realizację zadania w roku 2022 planuje się przeznaczyć kwotę w wysokości 25.000,00 zł.

Do pobrania:

Data dodania 04 lipca 2022