KONKURS „Najładniejsze stoisko dożynkowe”

Najładniejsze stoisko dożynkowe

Szanowne Członkinie oraz Członkowie Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń!

Wójt Gminy Gostynin

ogłasza KONKURS na

„Najładniejsze Stoisko Dożynkowe”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w XIV Gminnych Dożynkach Ekologicznych Gminy Gostynin w Białotarsku wezmą udział 24 Koła Gospodyń Wiejskich! Będąc przekonanym, że nic nie przyciąga bardziej wzroku, jak pięknie udekorowana dożynkowa „budka”, nie ustajemy w próbach jeszcze większego zmobilizowania naszych gospodarnych i wyjątkowych Pań w obchodach tego święta. Dziś, Wójt Gminy Gostynin, zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie na „Najładniejsze Stoisko Dożynkowe” przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia biorące udział w tegorocznym Święcie Plonów.

Celem Konkursu jest prezentacja, popularyzacja oraz promocja walorów dziedzictwa kulturowego Gminy Gostynin, kultywowanie najbardziej wartościowych, kulturowych tradycji regionalnych oraz najciekawszych dziedzin plastyki ludowej, prezentacja bogactwa plonów wkomponowanych w stanowisko promocyjne, promocja dorobku kulturowego Gminy Gostynin oraz rozbudzanie i poszerzanie zainteresowań twórczością ludową.

Kramiki biorące udział w konkursie zostaną ocenione przez Komisję Konkursową. Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się na scenie podczas uroczystości. Wszystkim zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy, a Laureatom nagrody pieniężne.

Uwaga!

Nie trzeba wcześniej zgłaszać chęci udziału. Komisja Konkursowa, która rozpocznie pracę w dniu Dożynek o godz. 12:00, na bieżąco skieruje zapytanie do każdego KGW czy bierze udział w Konkursie.

Szczegółowych informacji udziela Referat Promocji i Funduszy Pomocowych Urzędu Gminy Gostynin pod nr tel. 24 360 47 91 lub 661 272 586.

Ogłoszenie konkursu

Data dodania 02 września 2022