Dystrybucja węgla - umowa podpisana

Szanowni Mieszkańcy Gminy Gostynin,

Informuję, iż Gmina Gostynin zawarła w dniu 18.11.2022 r. umowę z PGE Paliwa Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

W chwili obecnej czekamy na kontakt z przedstawicielem Działu Obsługi Sprzedawcy celem rozpoczęcia realizacji odbioru zakontraktowanego węgla.

Wójt Gminy, Edmund Zieliński

Przyjmowanie wniosków o preferencyjny zakup węgla. - pobierz wniosek

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego (węgla) z dniem 3 listopada 2022 r. rozpoczynamy przyjmowanie wniosków o zakup węgla po preferencyjnych cenach. Do złożenia wniosku i do dokonania zakupu perfekcyjnego węgla będzie uprawniona osoba, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

Zgodnie z przepisami ustawy zakupu dokonuje się na wniosek.

Wnioski będą przyjmowane w od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 w Urzędzie Gminy Gostynin

Wnioski będą podlegały weryfikacji – węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego.

Ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia br. oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 r. Rodzaj i jakość paliwa stałego będzie zależna od dostępności u podmiotów wprowadzających do obrotu.

Wniosek o preferencyjny zakup węgla złożyć można w następujący sposób:

– pisemnie w Urzędzie Gminy Gostynin pok. Nr 6 .

– za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (wówczas należy opatrzyć go kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego) ePUAP: /nu6a6ae677/skrytka

UWAGA!

Dostawy węgla będą realizowane po podpisaniu przez Gminę Gostynin umów ze składami węgla i spółkami Skarbu Państwa.

Zakup węgla będzie możliwy po pozytywnej weryfikacji wniosku oraz potwierdzeniu jego dostępności uzyskanej od podmiotu wprowadzającego węgiel do obrotu.

Opłaty za węgiel będą przyjmowane od uprawnionych mieszkańców w kasie Urzędu Gminy pok. Nr 7 w godz. 7.30-14.30 lub przelewem na wskazany rachunek bankowy nr 82 1020 3541 0000 5202 0370 2164 .

Odbiór węgla przez mieszkańców będzie odbywał się po pozytywnej weryfikacji wniosku i potwierdzeniu wpłaty na podstawie wystawionego przez Urząd Gminy dokumentu księgowego.

Koszt transportu węgla do miejsca zamieszkania należy ustalić z wyznaczonymi składami opału.

Wcześniejsze złożenie przez mieszkańców gminy deklaracji zapotrzebowania na węgiel dla mieszkańców w ramach zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych, nie jest równoznaczne z możliwością zakupu węgla na preferencyjnych warunkach. Warunkiem koniecznym dokonania zakupu paliwa stałego na preferencyjnych warunkach jest konieczność złożenia wniosku i przejścia jego poprawnej weryfikacji.

Data dodania 29 listopada 2022