83. rocznica Rozstrzelania Mieszkańców Miasta Gostynina i Ziemi Gostynińskiej

W 83. rocznicę Rozstrzelania Mieszkańców Miasta Gostynina i Ziemi Gostynińskiej przez Niemców w 1939 roku, na Gostynińskim Rynku odbyła się uroczystość podniesienia flagi państwowej na maszt "Pod Biało-Czerwoną".

Przed tablicą widniejącą na ścianie frontowej budynku Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie poświęconą pamięci ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźny” - żołnierza Armii Krajowej oraz wszystkich Żołnierzy Niezłomnych Północnego Mazowsza uczczono pamięć pomordowanych

Kolejna część patriotycznej uroczystości odbyła się w Woli Łąckiej, gdzie przy pomniku pomordowanych wystąpienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński i Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, przypominając historię tego wydarzenia.

Modlitwę za pomordowanych odmówił ks. proboszcz Bogusław Daniel Kwiatkowski z parafii w Korzeniu. Następnie delegacje złożyły kwiaty i zapalono znicze oddając hołd poległym.

Ostatnią częścią uroczystego spotkania był profesjonalny i emocjonalny program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 1 grudnia 1939 roku w Emilianowie.

Data dodania 01 grudnia 2022