Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Lucieniu

Dzień 15 grudnia 2022 roku trwale wpisze się w historię miejscowości Lucień, gdzie odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Lucieniu imienia Władysława Broniewskiego oraz poświęcenie i przekazanie Sztandaru Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego.

W murach szkoły odsłonięto tablicę pamiątkową Patrona. Wójt Gminy Gostynin Pan Edmund Zieliński przekazał na ręce Pani Dyrektor Ilony Dan akt nadania Szkole imienia Władysława Broniewskiego, zgodnie z podjętą uchwałą nr 429/XLIII/2022 z dnia 13 października 2022 r., którą wcześniej odczytała przewodnicząca Rady Gminy Pani Renata Kędzierska. Pan Wójt złożył gratulacje i uznania dla Wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie, zaznaczył że posiadanie Patrona i własnego sztandaru to powód do dumy i od tej chwili staje się on najważniejszym symbolem Szkoły. Uroczystość uświetnił program słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły.

W załączeniu relacja fotograficzna z przebiegu uroczystości.

Data dodania 15 grudnia 2022