ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO ZAWARTEGO W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO

Urząd Gminy w Gostyninie  informuje, że każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego można składać w dwóch terminach: w lutym i sierpniu lub jednorazowo, w przypadku wykorzystania całego limitu.

W terminie od 1 lutego 2023 r. do 28 lutego 2023 r. należy złożyć wniosek  do wójta, wraz fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r.

W terminie od  1 sierpnia 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. należy złożyć  wniosek do wójta, wraz z fakturami  VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r.

Limit roczny zwrotu ustala się jako sumę:

1. kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu na 1 litr oleju napędowego , liczby 110 oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego według stanu na dzień 1 lutego danego roku.

2. kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego liczby 40 oraz średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek..

Zwrot podatku w 2023 r. wynosić będzie: 1,20 złotych do każdego zakupionego 1 litra oleju napędowego.

Pieniądze wypłacane będą w kwietniu i październiku gotówką w kasie urzędu gminy albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.
Więcej informacji, procedura i warunki ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego w 2023 r. oraz wzór wniosku można uzyskać w Urzędzie Gminy w Gostyninie w pokoju nr 7 lub telefonicznie pod numerem 024 236 07 57.

Oświadczenia AKCYZA do pobrania

Wniosek do pobrania