OSP w Białotarsku

W piątek, 31 marca Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Piotrowski wraz z Jackiem Sokołowskim – Radcą Komendanta Głównego PSP odwiedzili jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie gostynińskim: OSP w Pacynie (gm. Pacyna) oraz OSP w Białotarsku (gm. Gostynin).
Odbyło się również spotkanie robocze z Wójtem Gminy Gostynin – Edmundem Zielińskim oraz Wójtem Gminy Pacyna – Krzysztofem Woźniakiem.

St. bryg. Jarosław Piotrowski podczas spotkań rozmawiał z druhami na temat bieżących i najpilniejszych potrzeb strażaków, ustawy o ochotniczych strażach pożarnych, świadczenia pieniężnego, które przysługuje ratownikom uczestniczącym w działaniach ratowniczo-gaśniczych, a także na temat bieżących problemów w funkcjonowaniu OSP. Spotkanie było dobrą okazją do zapoznania się z warunkami lokalowymi, posiadanym sprzętem i poziomem wyszkolenia strażaków ochotników.

Komendant każdorazowo dziękował strażakom OSP za zaangażowanie oraz wkład w zapewnienie bezpieczeństwa na terenie ich gmin oraz powiatów. Na zakończenie spotkań st. bryg. Jarosław Piotrowski złożył wszystkim obecnym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Druhowie podkreślali, że obecność Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Radcy Komendanta Głównego PSP to dla jednostki wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Dziękowali również za poświęcony czas i merytoryczne rozmowy na temat ich potrzeb.

sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Data dodania 04 kwietnia 2023