Uroczystość przy Krzyżu Katyńskim

Przy Krzyżu Katyńskim w Gostyninie uczczono pamięć o poległych w Katyniu 83. lata temu oraz 13. rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Dla Polski i Polaków, to wydarzenia, które symbolizują tragedię, żałobę i stratę.

Wójt Edmund Zieliński, Burmistrz Paweł Kalinowski oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin pan Jacek Liziniewicz w swoich wystąpieniach przypomnieli historię Katynia i Smoleńska. Modlitwę za poległych odmówił ks. Dziekan Andrzej Rutkowski. Na obchody przybyli m.in. pani Marlena Mazurska z Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, a także przedstawiciele władz samorządowych, Powiatowego Związku Kombatantów w Gostyninie, Związku Harcerstwa Polskiego, gostynińskich placówek oświatowych, organizacji społecznych, związków, stowarzyszeń, partii politycznych, Spółek Miejskich, honorowy prezes OSP Karol Podleśny, rodzina pana Franciszka Zydla: Alina Zawojska i Danuta Popiel.

Wszyscy zgromadzeni oddali hołd pomordowanym, składając kwiaty i znicze.

Data dodania 11 kwietnia 2023