KOMUNIKAT w sprawie Budowy gazociągu Gustorzyn-Wronów etap I Gustorzyn-Leśniewice

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. informuje, że prace terenowe budowlane dla gazociągu Gustorzyn-Wronów, Etap I Gustorzyn-Leśniewice wchodzą w fazę końcową. Termin zakończenia budowy i oddania gazociągu do eksploatacji planowany jest na ostatni kwartał 2023 r. Od czerwca br. wykonawcy: robót budowlanych oraz nadzoru inwestorskiego przystąpią do sukcesywnego zdawania tych nieruchomości, na których prace budowlane zostaną uznane za zakończone.
W związku z powyższym, mimo, że obecność nie jest obowiązkowa, zwracamy się z prośbą do właścicieli nieruchomości lub użytkowników wieczystych o udział w czynnościach spisowych końcowych. Wykonawca robót budowlanych poinformuje pisemnie właścicieli nieruchomości lub użytkowników wieczystych z minimum 14 dniowym wyprzedzeniem o dokładnym terminie zdania nieruchomości. Podczas zdawania nieruchomości zostaną spisane wszystkie okoliczności mające wpływ na szacowanie odszkodowania przez rzeczoznawcę powołanego przez Wojewodę.
Na czas czynności spisowych prosimy o przygotowanie następujących dokumentów:
➢ Dokumentu tożsamości;
➢ Informacji o numerze rachunku bankowego właściciela lub użytkownika wieczystego nieruchomości, na który należy przelać przyznane w drodze decyzji Wojewody odszkodowanie. Wzór oświadczenia o rachunku bankowym stanowi załącznik do komunikatu. Wzór oświadczenia będzie także załącznikiem do pisemnego zawiadomienia o czynnościach spisowych końcowych. Oryginał oświadczenia każdego właściciela/współwłaściciela nieruchomości/użytkownika wieczystego należy przekazać komisji spisowej w dniu zdania nieruchomości lub przesłać w oryginale drogą pocztową do Inwestora tj. GAZ-SYSTEM Oddział w Gdańsku, ul. Wałowa 47, 80-858 Gdańsk;
➢ Upoważnienie osób do udziału w czynnościach spisowych końcowych w sytuacji gdy właściciel lub użytkownik wieczysty nie będzie mógł wziąć w nich udziału. Wzór upoważnienia stanowi załącznik do niniejszego komunikatu;
➢ Inne dokumenty istotne ze względu na proces szacowania odszkodowania.
Po przeprowadzeniu czynności spisowych GAZ-SYSTEM przekaże zebraną dokumentację do właściwego miejscowo Wojewody z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania odszkodowawczego. Po weryfikacji dokumentacji przez urząd każdy właściciel nieruchomości lub użytkownik wieczysty zostanie pisemnie zawiadomiony o wszczęciu postępowania odszkodowawczego, czynnościach rzeczoznawcy majątkowego, zgromadzeniu dokumentacji odszkodowawczej i możliwości zapoznania się z nią, wydaniu przez Wojewodę decyzji odszkodowawczej.
Korzyści ze zrealizowanej inwestycji
Ważną korzyścią dla społeczności lokalnej z tytułu realizacji inwestycji będzie corocznie odprowadzany przez GAZ-SYSTEM podatek od nieruchomości w wysokości 2% wartości wybudowanej infrastruktury przesyłowej zlokalizowanej na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu Gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby społeczności lokalnych i poprawę jakości życia mieszkańców.

Komunikat czynności spisowe czerwiec 2023 fin

Oświadczenie o nr rachunku - WZÓR specustawa Gustorzyn Leśniewice