XXIV Ogólnopolski Plener Malarski „U WÓJTA” rozpoczęty

XXIV Ogólnopolski Plener Malarski „U WÓJTA” połączony z warsztatami plastycznymi dla młodzieży  w Lucieniu rozpoczęty.

W niedzielę 25 czerwca br. Neoklasycystyczny Pałac w Lucieniu wypełnili artyści oraz młodzież – uczestnicy XXIV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „U WÓJTA” połączonego z warsztatami plastycznymi dla młodzieży .

Oficjalne otwarcie tegorocznego pleneru rozpoczął Wójt Gminy Gostynin Pan Edmund Zieliński oraz przewodnicząca Rady Gminy Pani Renata Kędzierska. Wójt w swoim wystąpieniu życzył uczestnikom pleneru owocnych i radosnych chwil twórczości, odkrywania nowych możliwości oraz niezapomnianych doświadczeń artystycznych.

W tegorocznej  edycji pleneru biorą udział artyści:

1.      Balcerzak Jan

2.      Baranowska Eleonora

3.      Biniewicz Tadeusz

4.      Bujacz Beata

5.      Kaniecka -  Siegoczyńska Elżbieta

6.      Łuczyńska Anna

7.      Łukawska Ewa

8.      Michalak Anna

9.      Ogrodzińska Zenobia

10.    Samusik-Zaremba Zofia

11.    Wojnarowska Maja

W warsztatach plastycznych  biorą udział laureaci konkursu plastycznego ogłoszonego przez Gminę Gostynin pn.:  ” Piękno wsi mazowieckiej”:

1.    Natalia Aleksandra Lorkowska         Szkoła Podstawowa w Teodorowie

2.    Konrad Rożek                                    Szkoła Podstawowa w Teodorowie

3.    Oliwia Wilińska                                 Szkoła Podstawowa w Teodorowie

4.    Jakub Durma                                      Szkoła Podstawowa w Teodorowie

5.    Łucja Maria Marciniak                      Szkoła Podstawowa w Solcu

6.    Malwina Szkopińska                         Szkoła Podstawowa w Solcu

7.    Tatiana Szymańska                            Szkoła Podstawowa w Lucieniu

8.    Helena Beczek                                   Szkoła Podstawowa w Lucieniu

9.    Natalia Bołdowicz                             Szkoła Podstawowa w Zwoleniu

10.  Amelia  Seklecka                               Szkoła Podstawowa Białotarsku

11.  Natalia Zegarska                                Szkoła Podstawowa w Sokołowie

Uczestnicy otrzymali pakiet materiałów malarskich.

Po części oficjalnej wszyscy obecni mogli podziwiać wystawę obrazów wykonanych przez  przybyłych artystów. Wystawa będzie czynna codziennie do 2 lipca.

A już dziś zapraszamy na wernisaż prac poplenerowych, która odbędzie się 2 lipca (niedziela ).

Data dodania 26 czerwca 2023