PODPISANIE UMÓW W RAMACH PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA MAZOWSZA 2021-2027

W dniu 19 stycznia 2024r w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sannikach odbyło się podpisanie umów z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Panem Adamem Struzikiem na wsparcie jednostek OSP z powiatu gostynińskiego.

W uroczystości ponadto udział wzięli:

Senator Pan Waldemar Pawlak;

Poseł ziemi sochaczewskiej Pan Adam Orliński

Monika Tchórznicka – zastępca dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych;

prof. Maria Witkowska – ekspert Komisji Europejskiej;

Samorządowcy z powiatu gostynińskiego.

Unijne środki w  kwocie 1.406.375,23zł zostaną przekazane w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, przeznaczone zostaną na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu.

Bardzo dziękujemy Panu Marszałkowi i Zarządowi Województwa Mazowieckiego za wsparcie naszych Strażaków Ochotników.

Nowy samochód poprawi bezpieczeństwo i kompleksowość działań ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy Gostynin.

Data dodania 22 stycznia 2024