Transport Publiczny na terenie Gminy Gostynin

Kod RWA:

Inne informacje:

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z uzyskaniem środków finansowych w kwocie 358.176,00zł oraz podpisaniem umowy z Wojewodą Mazowieckim, od dnia 1 stycznia 2024r. Gmina Gostynin uruchomiła na swoim terenie własną komunikację – publiczny transport zbiorowy.
Uruchomionych zostało 10 linii autobusowych o łącznej długości 306,8km.
Transport zapewnia dowóz uczniów do szkół i obejmuje wszystkich mieszkańców oraz inne osoby.
Organizatorem transportu jest Gmina Gostynin, a Operatorem (Przewoźnikiem) – Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gostyninie Sp. z o. o. (PKS Gostynin).

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych ma na celu walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Ma on na celu zwiększenie integracji społecznej i ekonomicznej województwa mazowieckiego. Dąży do tego, aby, niezależnie, gdzie kto mieszka, czy w małej gminie, małej miejscowości, małej wsi, czy w większym mieście, miał możliwość korzystania z komunikacji autobusowej w taki sposób, w takim natężeniu, aby ten rozkład jazdy był tak skonstruowany, aby każdy mógł dojechać do pracy, do szkoły, w inne miejsca, odwiedzać znajomych.

Rozkłady jazdy autobusów wraz z mapami graficznymi  (przystanki oraz godziny odjazdów).

Wójt Gminy
Edmund Zieliński